"החיבור של החמאס עם אירן אינו מפתיע"

שר האנרגיה והמים, ד"ר עוזי לנדאו, תקף את החיבור בין חמאס ופתח, בעקבות הפגישה שנערכה בסוף השבוע בין נשיא איראן לראש ממשלת חמאס.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ט בשבט תשע"ב

לנדאו.
לנדאו.
פלאש 90

שר האנרגיה והמים, ד"ר עוזי לנדאו, תקף הבוקר (ראשון) בכניסתו לישיבת הממשלה את החיבור בין חמאס ופתח, בעקבות הפגישה שנערכה בסוף השבוע בטהראן בין נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד וראש ממשלת חמאס בעזה, איסמעיל הנייה.

"החיבור של החמאס עם אירן אינו מפתיע, כמו שההתחברות בין אבו מאזן לחאלד משעל, ודרכו לאיראן אינה מפתיעה. זהו ציר הרשע. מי שעד עכשיו היה לו ספק באשר לאיפה אבו מאזן עומד קיבל את התשובה. עם חבורת הפשע המאורגן הזה אי אפשר לנהל משא ומתן", אמר לנדאו.

המשנה לראש הממשלה השר סילבן שלום, התייחס גם הוא בפתח ישיבת הממשלה לאותה פגישה, ואמר כי מי שראה בסוף השבוע האחרון את איסמעיל הנייה יושב לצד אחמדיניג'אד הקורא להשמדתה של מדינת ישראל, הבין כי מצא מין את מינו.

"מדובר בשני אנשים שדוגלים רק בדרך של אלימות ובדרך של ג'יהאד ושניהם חושבים שאין זכות לישראל להתקיים. לכן, אם היו למישהו אשליות או ספקות לגבי מיקומו ומיצובו של החמאס הוא קיבל את התשובה הטובה ביותר. כאשר הוא יושב ליד מכחיש השואה אחמדיניג'אד, אותו אחד שקורא השכם והערב למחוק את ישראל מהמפה, צריך לדעת בדיוק עם מי יש לנו עסק", אמר השר שלום.