נתניהו: מברך את גרוניס - מערכת המשפט חזקה

ראש הממשלה נתניהו פתח את ישיבת הממשלה השבועית בברכות לשופט גרוניס, לשר וילנאי, ולשר האוצר אשר הוביל לסיום השביתה במשק.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ט בשבט תשע"ב

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: פלאש 90

ראש הממשלה נתניהו פתח את ישיבת הממשלה השבועית בברכות לנשיא בית המשפט העליון המיועד, השופט אשר גרוניס.

לדבריו, "ביום שישי הושלם תהליך המינוי של השופט גרוניס לנשיא בית המשפט העליון. צלצלתי אליו ובירכתי אותו בשמי ובשם הממשלה כולה, אמרתי לו שאנחנו מחויבים לחיזוקו של בית המשפט העליון ושמירה על עצמאותו כנדבך יסוד בדמוקרטיה הישראלית. יש לנו מערכת משפט למופת המשמשת אור לגויים. כשאנחנו רואים מה קורה בגויים סביבנו אנחנו יכולים לראות איזה אור יקרות מערכת המשפט בישראל מפיצה ואני חושב שיש לנו במה להתברך. אני מברך גם על הפעולות החשובות שנעשות להוספת שופטים, והאמצעים האחרים שנעשים כדי לאפשר פעילות תקינה של מערכת החוק".

נתניהו התייחס גם לסיומה של השביתה ואמר, כי "אני גם מברך על כך שהבוקר נתבשרנו על סיום השביתה בעניין שהוזנח במשך שנים, וזה עניין עובדי הקבלן. אני מברך את שר האוצר יובל שטייניץ ואת יושב ראש ההסתדרות עופר עיני, על שהגיעו להסכם חשוב שמשפר עד מאוד את תנאי העסקתם של עובדי הקבלן, דבר שאנחנו מודעים לו. גם במשרדי כאן עשינו מאמצים פרסונאליים, נקרא לזה כך, כדי להעניק השוואת תנאים אמיתית. אני חושב שתיקונים אלו מוסכמים על כלל אזרחי ישראל. אני חושב שזה הישג חשוב מאוד שמתקן, ולו חלקית, עוולות של עשרות שנים".

עוד ציין נתניהו, כי "אנחנו היום מעבירים תוכנית לפיתוח ושיקום ים המלח, עוד נושא שלא טופל במשך שנים רבות. אנחנו נדרשים להשקעה לא קטנה, אך הצלחנו להתגבר על כך בעזרת מאמציהם המשותפים של שר התיירות סטס מיסז'ניקוב, השר גלעד ארדן שר להגנת הסביבה ושר האוצר. עבודתם המשותפת מגיעה היום לכלל ביצוע ואנחנו נטפל בים המלח".

בסיום דבריו בירך נתניהו את השר וילנאי על מינויו לשגריר בסין, "אנחנו היום ממנים את חברנו השר מתן וילנאי לשגריר בסין. אני רואה במינוי של השגריר לסין כמינוי בעל חשיבות לאומית, אנחנו רוצים להגדיל באופן משמעותי את הסחר וקשרי הכלכלה שלנו עם המעצמות העולות במזרח, בראש ובראשונה סין. יש לנו עניינים רבים, למשל פעולות תשתית, שאנחנו מקדמים, שאנחנו רוצים במעורבות של המעצמות הללו והרבה מן הדברים נקבעים ברמה הממשלתית ועל כן חשוב היה לי ולשר החוץ למנות אדם ברמה של שר כדי שיוכל לפרוץ נתיבים במערכת הסינית. כבר זכור לכולנו שרה שהייתה שם, שעשתה רבות ונצורות ואנחנו שולחים את מתן בתקוות גדולות, כיוון שאנחנו עכשיו חוגגים מאתיים שנה לצ'ארלס דיקנס אז יש לנו "great expectations".

"בהזדמנות זו אנחנו מודים לו על הפעולה שעשה בשנים האחרונות כשר האחראי להגנת העורף. יש התקדמות גדולה מאוד בתחום הזה, בתחום ההתרעה, בתחומים אחרים וגם בתחום ההגנה האקטיבית. ורק לאחרונה נתבשרנו בהצלחת הניסוי האחרון של החץ, אבל כפי שאתם יודעים, התחום הזה גם הוא לא טופל במשך שנים ארוכות. אנחנו קידמנו את הטיפול בו בהגנה וצריך להבין שיש עוד שני מרכיבים חשובים מאוד להגנת של מדינת ישראל: הגנת העורף והמשך בניית כושר ההרתעה של מדינת ישראל שמבוסס על עוצמתה והחוסן הלאומי שלנו - של ההנהגה ושל העם – אלה שלושת המרכיבים שקובעים בסופו של דבר את כושר עמידתו של עם ישראל ואת כושר עמידתה של מדינת ישראל. אנחנו מחזקים את כל השלושה", הוסיף נתניהו.