נוער השומרון מביא את השומרון לישראלים

בני נוער מהשומרון חילקו היום בתערוכת התיירות בתל אביב דיסקים עם סיפורים על השומרון עוד מימי האבות, "עוד דרך לחבר אל המורשת".

אורנית עצר , כ"א בשבט תשע"ב

מחברים למורשת
מחברים למורשת
שומרון

בני ובנות נוער מתנדבים מהשומרון, חילקו הבוקר תקליטורים בתערוכת התיירות השנתית שנפתחה היום בגני התערוכה בתל אביב.

התקליטור כולל לצד מספר שירים עבריים גם מספר רצועות המספרות על השומרון, על השורשים העמוקים של עם ישראל עוד מימי האבות, ועל חשיבותו.

"אם הישראלים לא יגיעו לשומרון נביא את השומרון לישראלים", אומרים בוועד, "התחלנו בפרוייקט לפני שנה בפת תקווה כפיילוט והמשכנו לערים נוספות כמו כפר סבא ונתניה".

הם מציינים כי "התקליטור הוא עוד דרך להגיע לתושבי המרכז ולחבר אותם למורשת ההיסטורית של השומרון, ולחשיבות הרבה שלו לעם היהודי".

יו"ר וועד מתיישבי השומרון, בני קצובר אמר: "אחת מהמטרות הראשיות של הוועד הייתה להשפיע על התודעה והשיח הציבורי ולשם כך ערכנו עם היחידה האסטרטגית של מועצה אזורית שומרון, כ-350 סיורים לחברי כנסת, אנשי תקשורת ומובילי דעה. אנו מחפשים כל העת דרכים יצירתיות להגיע לציבור גם ללא תיווך התקשורת".

"ההתישבות ביהודה ושומרון התחדשה עם מספר בודד של אנשים וכיום יושבים פה 300,000. זה התקדמות עצומה ביותר מ30 שנות התיישבות והמשימה שלנו כיום היא להרחיב עוד יותר את הלגיטימציה הציבורית להתיישבות", הוסיף.