אשקלון: בית הספר הפך למעוז של הסודנים

יו"ר ועד ההורים של בית הספר לאומניות בעיר, מיריי אלטיט, חוששת לשלומם של התלמידים, "עשרות סודנים נמצאים באזור בית הספר".

בני טוקר , כ"א בשבט תשע"ב

מסתננים מאפריקה. ארכיון
מסתננים מאפריקה. ארכיון
פלאש 90

אשקלון: חוששים לילדים

ועד ההורים בבית הספר לאומנויות בעיר אשקלון מנהל בימים אלה מאבק מול התופעה המדאיגה, של עשרות פועלים סודנים שמגיעים לאזור בית הספר ומבלים שם את רוב היום.

יו"ר הועד, מירי אלטיט, אומרת לערוץ 7, שמדובר בתופעה קשה עם היבטים בטחונים לא פשוטים, "הם מגיעים לכאן בעשרות, מתגודדים סביב גדר בית הספר ומחכים שייקחו אותם לעבודה. הם יכולים להיות כאן שעות, וחלקם גם ישנים במבני פח באזור התעשייה".

אלטיט טוענת, כי מדובר בפועלים שממתינים לעבודה ומגיעים לאזור בית הספר בגלל הקירבה ליציאה המרכזית מהעיר, "בהתחלה הם היו עומדים למטה משני צידי הכביש, אבל אחרי שהרחיקו אותם משם, הם הגיעו לאזור בית הספר. כנראה שפה נוח להם לחכות, יש להם גם חורשה עם מבנים נטושים ממול בית הספר, שם הם גם עושים את הצרכים שלהם".

לדבריה, מדובר במפגע בטחוני, "התלמידים יוצאים לשחק ופוגשים אותם. זה מוסד חינוכי ולא ייתכן שתהיה התגודדות כזאת של עשרות אנשים. יש כאן גם נערות מתבגרות והורים פוחדים לשלוח אותם אחרי הצהריים לחוגים.. המשטרה אמנם שולחת לכאן מדי פעם ניידת, אבל ברגע שהיא עוזבת, הם חוזרים".

לטענתה, חייבים להעביר אותם למקום אחר, "פנינו למשטרה ולראש העיר, היו ישיבות בנושא וכבר הצענו שיקימו להם אזורי איסוף מסודר. ככל הנראה ראש העיר חושש שזה ימשוך לפה עוד עובדים. אבל אנחנו דורשים פתרון מיידי".

ערוץ 7 פנה לעיריית אשקלון לקבל תגובה לדברים, אך זו טרם הגיעה.

ממשטרת אשקלון נמסר בתגובה, כי תופעת המסתננים היא תופעת לאומית המטופלת על ידי הממשלה. בכל מה שקשור למעורבותם באירועי פשיעה אנו כמשטרה נותנים מענה וטיפול ממוקד ורצוף מתוך כוונה למזער מעורבותם גם כחשודים וגם כקורבנות.