האתר שייאבק בשכר הלימוד הגבוה בציונות הדתית

אתר חדש "תנא, כמה?" שעלה אתמול לאוויר, קורא לציבור ההורים להצטרף למערכה להורדת שכר הלימוד במוסדות הציונות הדתית.

חזקי ברוך , כ"ב בשבט תשע"ב

שכר לימוד בעננים. אילוסטרציה
שכר לימוד בעננים. אילוסטרציה
פלאש 90

אתר חדש "תנא כמה ?" עלה אתמול לאוויר ומטרתו העיקרית להילחם בשכר הלימוד הגבוה במוסדות החינוך הדתי ובניהם הישיבות התכוניות והאולפנות. מאחורי המיזם עומדת קבוצת הורים שרוצה יותר שקיפות בכל הקשור לתשלומי ההורים בחמ"ד והחליטו להרים את הכפפה . האתר ירכז בתוכו מידע חיוני רב לציבור הורי החמ"ד, במיוחד בתקופה זו של השנה כשהרישום למוסדות נמצא בעיצומו.
 
באתר מידע רב בין היתר אודות גובה שכ"ל במוסדות השונים, רשימת המשכורות של הבכירים, הפניות לחוזרי מנכ"ל (שמש' החינוך לא אוכף כיוון שההורים כלל לא יודעים על קיומם ולכן לא דורשים את אכיפתם.
 
יוזם האתר, משה לוי, מספר לערוץ 7 על המטרה בהקמת האתר, "המטרה היא להביא לידיעת ההורים את הזכויות שלהם ולהוריד את שכר הלימוד בישיבות והאולפנות. לצערי מוסדות ציבור גובים כספים לא חוקיים ואינם עומדים בנהלים של חוזי משרד החינוך".
 
לוי מספר כי פניה למספר גורמים במשרד החינוך אך לא הענה, "יש משפחות שחיים בעוני קשה מאוד ופנו אלי והבנתי שיש עוול מוסרי שנגרם לאלפי משפחות במדינת ישראל. יש משכורות מטורפות ברשתות החינוך ובמוסדות הלימוד התיכונים למשל מנכ"ל רשת ישיבות בני עקיבא מקבל יותר מראש הממשלה והגזבר שלו מקבל יותר ממנכ"ל משרד ממשלתי, צריך לזכור שהכספים האלה מגיעים מההורים והמטרה להוריד את מחירי שכר הלימוד למחיר שפוי שיאפשר למשפחות לגמור את החודש" .
 
ח"כ אורי אורבך (הבית היהודי) שיזם לאחרונה את חוק השקיפות (המחייב את מוסדות החינוך למסור להורים מידע מפורט אודות סעיפי הגבייה השונים), מברך על על האתר החדש ובהזדמנות זו קורא לציבור ההורים להתעורר ולהתחיל לפעול.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "המשרד מודע לנושא. שר החינוך הקים שתי ועדות שמטרתן לבדוק את נושא תשלומי ההורים במערכת החינוך ואת שכר הבכירים. המסקנות אמורות להיות מוגשות בתקופה הקרובה".


לרשימת כל האולפנות לבנות