לבני: מגנה את שתיקת נתניהו

יו"ר קדימה, ציפי לבני, תוקפת את החלטת ראש הממשלה נתניהו שלא להעניק גיבוי פומבי ברור לבכירים שהתלוננו על נתן אשל.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ז בשבט תשע"ב

מגנה. לבני
מגנה. לבני
פלאש 90

יו"ר קדימה, ציפי לבני, תוקפת את ראש הממשלה נתניהו בעקבות ההודעה שפרסם אתמול, בה לא נמצא גיבוי ברור להחלטת שלושת בכרי לשכתו לדווח ליועמ"ש על המידע בעניין נתן אשל.

לדבריה, "שלושת הבכירים בלשכת ראש הממשלה עשו את המעשה הנכון ומגיע להם השבח על כך. הגינוי שלי על השתיקה הזו של ראש הממשלה הוא לא פוליטי – תפקידם המקצועי והמוסרי של אנשים שנחשפים לתופעות של הטרדה הוא להתלונן בפני רשויות החוק, גם אם האישה בעצמה לא רוצה לעשות את זה".

"מדובר במאבק של נשים שנמשך לאורך זמן על זכותן לעבוד בכבוד ולא להיות מוטרדות, בטח במקום שאמור להיות המכובד בישראל", הוסיפה לבני.

בהתייחסה לסוגייה האיראנית אמרה לבני, כי "האחריות של ראש הממשלה היא לפעול עם העולם ולא לבודד את ישראל מול העולם. ישראל צריכה לגייס היום את העולם למען האינטרס שלה, שהוא גם האינטרס העולמי, לעצור את אירן. במקום זה, כולם היום ממהרים לעצור את ישראל בכלל ולא את איראן ובמקביל ישראל ממשיכה להיות מבודדת בשל היעדר התהליך המדיני עם הפלסטינים".

לבני התייחסה גם לנעשה בסוריה וציינה, כי "כשהטבח בסוריה קורה – השתיקה הדיפלומטית כבר לא רלוונטית. יש מנהיג שרוצח את אזרחיו על גבולה של ישראל – הרגש האנושי ועובדת היותנו חלק מהעולם החופשי מחייבים אותנו לכל הפחות לגנות. ישראל לא צריכה שוב לעמוד בצד ולתת לאחרים להוביל –זה עניין מוסרי וערכי. ראש הממשלה צריך לומר את הדברים הללו בקול ברור".