תרגיל רעידת אדמה נערך במערכת החינוך

תרגיל רעידת אדמה נערך הבוקר (שני) בכל מערכת החינוך בארץ כולל גני הילדים. השר סער ואלוף פיקוד העורף השתתפו בתרגיל בבני ברק.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ז בשבט תשע"ב

תרגיל רעידת אדמה. ארכיון
תרגיל רעידת אדמה. ארכיון
פלאש 90

תרגיל רעידת אדמה נערך הבוקר (שני) בכל מערכת החינוך בארץ כולל גני הילדים, ביניהם 6 תרגילים משולבים (תרגיל בכל מחוז).

שר החינוך, סער ואלוף הפיקוד, אייזנברג ביקרו בתרגיל המשולב בישיבה התיכונית קריית הרצוג בבני ברק. התרגיל התקיים על ידי משרד החינוך ופיקוד העורף, בשיתוף משטרת ישראל, מגן דוד אדום, מכבי אש והרשויות המקומיות.

במהלך התרגיל אמר שר החינוך, סער לתלמידים: "זהו יום חשוב שבו בכל מערכת החינוך מתרגלים תרחיש של רעידת אדמה. אנחנו כמובן מקוים שלא נאלץ להתמודד עם תרחיש כזה, אך זה דבר שלא תלוי בנו. מה שכן תלוי בנו, זה מידת המוכנות שלנו במידה ונאלץ להתמודד עם תרחיש כזה. התרגול חשוב בהיבט של העלאת המודעות ותרגול ההנחיות החדשות להתמודדות בתרחיש של רעידת אדמה".

עוד הוסיף השר סער, כי "ככל שנתרגל יותר את הביצוע של ההנחיות נהיה מוכנים יותר במקרה חלילה של רעידת אדמה. הערכות, תרגול נכון ומוכנות – יכול להציל נפשות".

התרגיל הקיף את כלל גני הילדים ובתי הספר ברחבי הארץ ומטרתו היא להעלות את מוכנות מערכת החינוך לתרחישי רעידת אדמה ולקדם התנהגות אפקטיבית בעת התרחשותה ולאחריה.  בנוסף, עסק התרגיל בהעמקת שיתוף הפעולה בין הרשות המקומית והמוסד החינוכי לבין פיקוד העורף, ארגוני החירום והמתנדבים מארגונים שונים, וכן הפנמת דרכי ההתמודדות בתרחיש רעידת אדמה בקרב מערכת החינוך והסגל החינוכי. במסגרת ההכנות לתרגיל התקיימו תרגילים מקדימים במוסדות חינוך שונים וכן בוצעו הדרכות בכיתות לתלמידים.

משרד החינוך ופיקוד העורף פועלים כל העת להעלאת מוכנות כלל מוסדות החינוך לשעת חירום על ידי תרגול מתמיד וזאת כחלק ממערכת כוללת של תרגילים לצורך העלאת מוכנות כלל הגופים למצבי חירום שונים.