תלונות נגד גברים - דרך להתנקם בבוס

בעקבות פרשת נתן אשל קובעת ד"ר בראון: באחרונה התפתחה תופעה של תפירת תיקים נגד גברים חפים מפשע, "זו השיטה החדשה להתנקם בבוס".

בני טוקר , כ"ט בשבט תשע"ב

נוקמים בבוס? אילוסטרציה
נוקמים בבוס? אילוסטרציה
פלאש 90

ד"ר איריס בראון, יועצת זוגית, נותנת בראיון לערוץ 7 כמה טיפים לגברים ונשים כיצד לא להסתבך בקשר מיותר במסגרת העבודה, "אחד הדברים החשובים ביותר, זה לדאוג שהנישואין עצמם, יהיו מושקעים. אסור להגיע למצב של הזנחה בבית. אני נתקלת הרבה בזוגות נשואים, שמקיימים יחסים פעם בחודשיים או פעם בחצי שנה. יש הרבה תירוצים, אני קוראת לזה רשימת מכולת, כמו לחצים, עייפות, עבודה, שחיקה, ילדים ועוד".

לטענתה דווקא זוגות כאלה, נמצאים ברמת סיכון גדולה יותר במקום העבודה שלהם, "בבית בערב, הם לא מקבלים ולא נותנים את היחס והחיזור כי הם עייפים ומותשים מדיי, ואני אגב לא מבינה מדוע זה צריך להיות דווקא בערב. ואז פתאום הם נתקלים במשרד במישהו או במישהי שמחמיאים להם על החולצה היפה. המוחמא מתעורר לחיים וברגע שמרגישים מחוזרים או מחזרים, עלולים לאבד את הראש. ואז לא חושבים על הסכנה בהרס התא המשפחתי. אם התא המשפחתי חזק, זה המתכון הטוב ביותר נגד היצר. גברים שטוב להם בבית לא יסתכנו ובמיוחד כשמדובר באנשים דתיים".

ד"ר בראון סבורה שגם הנשים צריכות להתלבש בצורה צנועה יותר במקומות העבודה, "לצערי כיום יש נשים שמשתמשות ביופי ובמיניות שלהן כדי להתקדם בעבודה, אם היינו משנות את זה, הכול היה נראה אחרת.  צריך שיהיה קוד לבוש מקובל,  כדי להקטין את הגירויים".

היא קוראת לגבר שמכיר את חולשותיו, להימנע מעבודה עם נשים, "לאדם כזה שחיי המשפחה שלו לא מתפקדים כמו שצריך, והוא יודע שהוא נמשך למין השני, רצוי שגבר כזה לא יעבוד עם נשים כדי להימנע מפיתויים".

ד"ר בראון סבורה, בעקבות הפרשות האחרונות בהן הסתבכו בכירים בפרשות עם נשים, שמדובר לא פעם בחיסול חשבונות ותפירת תיקים מתוכננת, "בשנים האחרונות יש סכנה לגברים, במיוחד לאלה שנמצאים במקומות של מוקדי כוח ושלטון. היום  עושים שימוש בנשים ובמיניות כדי להעיף מישהו ממשרתו. תופרים תיקים לגברים, ואני מכירה בן של חברה, שהתאבד כי הוא לא עמד בזה. הגברים נמצאים היום בסוג של סכנה, ואם נמשיך בכיוון הזה עוד נגיע למצב שנשים ילכו עם רעלה. יש כאן סוג של איסלמיזציה, כי מצד אחד ברור שאסור להעיר לנשים הערות סקסיסטיות כי אישה אינה אלמנט מיני, אבל מצד שני לא ייתכן שכל גבר שקצת נחמד למזכירה, זה יחשב אחר כך כעילה לתפירת תיק. אני לא יודעת מה נכון ומה לא נכון בסיפור של נתן אשל, אבל באופן כללי, הגברים עלולים כיום, למצוא את עצמם מסובכים. אני מציעה לגברים במשרות בכירות, לתעד הכול, להקליט או לצלם כל תזוזה שלהם או שיחה עם אישה, כדי שהם יוכלו להזים את העלילות. תיקח לדוגמא את חיים רמון, אם הוא לא היה חיים רמון, הוא היה נכנס לכלא. ועל מה, כי הוא צולם מחבק חיילת שבעצמה התרפקה עליו. לכן אני שוב אומרת, אם אתה בעמדה בכירה ואתה גם גבר נחמד, תתעד כל תזוזה שלך, מצידי תעמיד מצלמה במשרד".