לוחמי גבעת התחמושת מסכמים ניצחון נוסף

כתרי מעוז מנכ"ל האתר, מספר על המאבק של ותיקי הצנחנים, שהסתיים בניצחון, "חבל שבמדינת ישראל ככה העניינים עובדים".

בני טוקר , כ"ט בשבט תשע"ב

הקרב השני על גבעת התחמושת
הקרב השני על גבעת התחמושת
פלאש 90

כתרי מעוז, מנכ"ל אתר גבעת התחמושת, מברך בערוץ 7, על ההחלטה להעביר לאתר את התקציבים שמגיעים לו, "זו החלטה מאוד משמחת שהתקבלה במאמצים רבים של מזכיר הממשלה ובהנחייתו של ראש הממשלה. כולם מבינים שאתר ההנצחה צריך להיות פתוח לציבור הרחב. אני רוצה להודות גם למשפחות השכולות וללוחמים, שלחמו פה בששת הימים, וגם להודות לכל הצעירים שקיבלו פה את הכומתות האדומות והיו איתנו לכל אורך הדרך, חלקם חשבו שאתמול זה מסדר הכומתה האחרון".

ההודעה על מציאת הפתרון להמשך פעילות סדירה של האתר, התקבלה במהלך הצעדה שערכו בני משפחותיהם של לוחמי הקרב על גבעת התחמושת ונופליו. הצעדה, שיצאה מאתר המורשת לעבר בית רה"מ עם דגל ישראל, הופסקה באמצע הדרך והדגל הענק חזר להתנוסס באתר. עוד לפני שיצאה הצעדה לדרך התקיים באתר טקס הענקת כומתות לטירוני מחזור אוגוסט האחרון של חטיבת הצנחנים.

מעוז  מייצר על כך שבמדינת ישראל עניינים זזים רק אם עושים מאבק, "לצערנו כנראה דברים עולים לסדר היום רק אם נותנים דחיפה ציבורית".

לדבריו האתר מושך אליו מדי שנה אלפי אזרחים ותלמידים, "כשבאים לכאן ילדים מבית ספר, אני מלמד אותם על מושג של חברות ומספר להם איך הלוחמים ביטאו כאן, את שיא החברות".

הוא מקווה שתכניתו של שר החינוך להבאתם של כל תלמידי ישראל לאתר תצא אל לפועל, "במסגרת התכנית, "נעלה לירושלים", הכריז השר גדעון סער, שלא יהיה מצב שתלמיד לא יעבור כאן בגבעת התחמושת לפחות פעם אחת במהלך הלימודים. לצערי זו תכנית שלא מקבלת את כל התקציבים ולא כל ההורים מוכנים לשלם. אבל בסך הכול מגיעים לכאן הרבה תלמידים בכל מיני טקסים".