"דברי ניסו שחם - שקר"

יו"ר הקרן למורשת הר הבית, יהודה גליק, אומר כי דבריו של מפקד המחוז, לפיהם האשמים במהומות בהר הבית הם היהודים, אינם נכונים.

ישי קרוב , ג' באדר תשע"ב

ניסו שחם יוצא מהר הבית
ניסו שחם יוצא מהר הבית
צילום: פלאש 90

מהומות רבות ואלימות אירעו במהלך השבוע האחרון בהר הבית. במהלך המהומות ערבים יידו אבנים וחפצים, לעבר שוטרים ותיירים וגרמו לפציעתם של עשרות שוטרים.

יו"ר הקרן למורשת הר הבית, יהודה גליק, הופתע הבוקר (ראשון) לגלות כי מפקד מחוז ירושלים, ניסו שחם, סבור כי האשמים במהומות ביום שישי במזרח ירושלים הם אנשי הימין הקיצוני.

גליק אמר לערוץ 7, "חבל שאנשים לא מבינים שאנחנו בעיצומו של גל מהומות מאוד קשה. במקום להבין שמאחורי זה עומדים גורמים איסלאמיים, המנסים להבעיר את השטח, המשטרה מאשימה את היהודים".

"בתור מי שמכיר היטב את פעילי הר הבית היהודים אף אחד מהם לא הסית ולא קרא לסילוק מסגדים פשוט לא היה ולא נברא", הדגיש גליק.

נזכיר כי ביום שישי האחרון, מאות צעירים ערבים, יידו אבנים לעבר שער המוגרבים, המוביל מרחבת הכותל המערבי להר הבית וכתוצאה מכך נפצעו 11 שוטרים.

ביום חמישי, צעירים ערבים קראו קריאות גנאי לעבר קבוצת יהודים שעלתה להר הבית.

בתחילת השבוע שעבר, נפגע שוטר בראשו מאבנים ונעלים, מאבנים שיידו צעירים ערבים לעבר קבוצת מבקרים וכוחות משטרה שליוו אותם בהר הבית.

ח״כ אורי אריאל מהאיחוד הלאומי, שעלה לפני כשבוע להר הבית, אמר כי "המהומות בהר הבית הן שיאן של ניסיונות הערבים לקבוע עובדות בדרכי אלימות. אני דורש מהמשטרה להמשיך ולממש את הריבונות היהודית, לאפשר עליית יהודים להר הבית בכל עת ולא לאפשר לטרור הערבי להכתיב את קביעת הריבונות בהר".

ח״כ דני דנון (ליכוד) התייחס אמש (מוצ"ש) למהומות של ערביי ישראל בחיפה ובהר הבית, "הפורענות הערבית מהווה איום אסטרטגי חברתי בישראל. חייבים לעצור את המערב הפרוע בקרב ערביי ישראל ולפעול למיגור מיידי של התופעות השונות לפני שיהיה מאוחר מידי. המהומות בהר הבית והתקיפה של חיילי צה״ל בחיפה מהווים סמל לפורענות של מגזר שלם בישראל ואסור לעבור עליהם על סדר היום".

המהומות ביום שישי בהר הבית:טוען....

צילום: פלאש 90