הדלק לשיאים חדשים. לבני: שערוריה

מחירי הדלק יזנקו הלילה לשיאים חדשים. יו"ר האופוזיציה: מדובר במיסוי ממשלתי שאינו אלא שערוריה.

שמעון כהן , ו' באדר תשע"ב

שיאים חדשים
שיאים חדשים
פלאש 90

הלילה (בין יום רביעי ליום חמישי) יעודכנו מחירי מוצרי הדלק הנמצאים בפיקוח, הנמכרים לצרכן בתחנות הדלק. זאת לנוכח העלייה במחירי הנפט ברחבי העולם. במשרד האנרגיה והמים מפרסמים את התעריפים החדשים:

מחיר ליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) יעמוד על 7.84 ש"ח לליטר. עלייה של 38 אגורות מהחודש הקודם (5.09%). עמלת תדלוק במשאבה המיועדת לתדלוק על ידי עובד תחנת התדלוק נשארת 21 אגורות לליטר, ללא שינוי מהחודש הקודם.

מחיר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת (לא כולל מע"מ) יעמוד על 6.75 ש"ח לליטר, עלייה של 33 אגורות מהחודש הקודם (5.14%). עמלת תדלוק במשאבה המיועדת לתדלוק על ידי עובד תחנת התדלוק (לא כולל מע"מ) נשארת 18 אגורות לליטר, ללא שינוי מהחודש הקודם.

משרד האנרגיה והמים ממליץ להשוות מחירים ולבחור בתחנה הכדאית ביותר לצרכן.

יו"ר ראש האופוזיציה, חברת הכנסת ציפי לבני, אומרת כי עליית מחירי הדלק היא שערורייה שאין לה סיבה. לדבריה "אלו רק מיסים שהממשלה מטילה על הציבור ובכך ממשיכה להכביד על כח שכבות האוכלוסייה. נתניהו נדרש להורדה מידית של המיסוי על הדלק. הגיע הזמן  שסדרי העדיפויות של הממשלה הזו ישתנו. הגיע הזמן שהיא תשים את טובת הציבור הכללי בראש מעייניה במקום להמשיך בראיה צרה של הסקטורים הפוליטיים שמרכיבים אותה, ואותם בלבד".