בניזרי מחוץ לכלא
'המערכת תפרה לי תיק, אני זכאי'

השר לשעבר בניזרי שוחרר הבוקר מהכלא בעקבות מחסור בתאי כליאה. עם יציאתו אמר "מערכת המשפט תפרה לי תיק. אני זכאי לחלוטין".

אורלי הררי , ז' באדר תשע"ב | עודכן: 19:40

בניזרי לאחר שחרורו הבוקר
בניזרי לאחר שחרורו הבוקר
יוני קמפינסקי

השר לשעבר שלמה בניזרי השתחרר הבוקר (חמישי) מכלא מעשיהו. בנו נתנאל צפוי להסיע  אותו לבית המשפחה בירושלים.

בחודש שעבר הוחלט לנכות שליש ממאסרו של בניזרי, שנידון לארבע שנות מאסר. יחד עם השר לשעבר השתחררו שחרור מוקדם עוד כ-600 אסירים.
 
מחוץ לכלא חיכו לבניזרי, שיצא מלווה בעורכי דינו, בני משפחתו ומספר תומכים.  
 
בניזרי יצא לעיתונאים הרבים, שהמתינו לו כשעתיים בגשם, ברך ברכת בוקר פרי הגפן על היין וקרא דברים שהכין מראש מהכתב. "אני בד"כ מדבר בעל פה ומהלב, אך בגלל גודל המעמד שאחרי שנתיים וחצי אני עומד ומדבר מול עם ישראל, אני אקריא את דבריי מהכתב".

"בראש ובראשונה אני רוצה להודות לאלוקיי ובוראי שזיכני לצאת מבית הסוהר שלם בגופי ובנשמתי וגם בדעתי. תודה להוריי המבוגרים, אשתי, בנותיי שהאמינו בצדקתי כל הדרך ותמכו בי תמיכה אדירה. תודה לעם ישראל, יהודים ושאינם יהודים שהאמינו בצדקת דרכי, שתמכו ועודדו אותי בעזרת טלפונים, מיילים, חתימת עצומה למעני שאפילו לא זכתה להתייחסות מנשיא המדינה, תודה למורי ורבי מרן עובדיה יוסף, שעודד אותי מתוך אמונה שלמה בצדקתי", אמר.

"תודה לעורכי דיני היקרים חימי ומלכה שליוו אותי במסירות ובהקרבה רבה. למרות שלא נהוג שאסיר מודה לצוות הסוהרים, אני רוצה להודות לצוות בית הסוהר, המפקד, על היחס ההוגן שקיבלתי מהם ללא שום פריבילגיה, שהיתי באכסניה במשך שנתיים וחצי, לימדו אותי להגיד תודה".

"אבל אגיד לא תודה למערכת המשפט, מן הזוטר שטיפל בתיקי ועד לעליון שנהגו בי בחוסר רגישות, ללא עשיית צדק, פעלו מתוך נקמנות ומתוך ערכים המקודשים בעיניהם ולא בעיניי. אני זכאי לחלוטין. נגד השופטים לא עמדה תרומתי הרבה למען מדינת ישראל במשך עשרות שנים. שירותי בצבא במלחמת לבנון הראשונה, תרומתי לציבור הרחב. אני תמה איך אותו שופט, אדמונד לוי, לא רעדה ידו ששילש את עונשי משנה וחצי לארבע שנים, מה אני נהייתי תג מחיר בסופרמרקט?", הוסיף.

לדבריו "כיום מסתיימת אחת העוולות הגדולות והקשות שנעשו במדינת ישראל, זעקתי בעבר לחפותי ואני זועק בהווה. קולי אל נשמע אלא נרמס, איש לא בא להגנתי, לא כמו מרואן ברגותי שזכה לתמיכה של ח"כים ושרים מהשמאל אחרי שרצח יהודים, סופר פרס נובל כותב לו מכתבים ורוצה בשחרורו".