הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות ישבות מיום א

חברי הסגל האקדמי הזוטר בשש האוניברסיטאות בישראל יפתחו בשביתה החל מיום ראשון הקרוב, ובהתאם למועד פתיחת הסמסטר בכל אחת מהן

בני משה , ז' באדר תשע"ב

ישבות מיום א
ישבות מיום א
צילום: פלאש 90

חברי הסגל האקדמי הזוטר בשש האוניברסיטאות בישראל יפתחו בשביתה  החל מיום ראשון הקרוב,  ובהתאם למועד פתיחת הסמסטר בכל אחת מהן.

האוניברסיטאות בהן תתקיים השביתה: האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת ת"א, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת חיפה, אוני' בן- גוריון והטכניון.

השביתה תכלול את כל הפעילויות של חברי הסגל האקדמי הזוטר. במסגרת השביתה    לא יתקיימו הרצאות, תרגולים ומעבדות, לא יתקיימו מבחנים בקורסים אותם מלמדים חברי סגל זוטר ולא יועברו ציונים למבחנים שכבר התקיימו,  חברי סגל זוטר לא ישתתפו בהשגחה ועזרה במבחנים בקורסים שמלמדים חברי סגל בכיר, ולא יתקיימו שעות קבלה.

השביתה תתקיים בכל התוכניות באוניברסיטאות, לרבות אלו המכונות "חוץ-תקציביות", ותכניות סגורות. כל אוניברסיטה תחל בשביתה מהיום בו הייתה אמורה להתחיל את סמסטר ב'.

ד"ר אסתר סרוק, יו"ר פורום  ארגוני הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות, הסבירה כי "הגענו, אחרי דיונים ארוכים ומיגעים, למסמך הבנות חתום עם ור"ה אך הנהלות האוניברסיטאות חזרו בהן מהסיכומים שבמסמך. חברי הסגל האקדמי הזוטר בכל האוניברסיטאות מאוחדים במאבק ליצירת תנאי העסקה הוגנים.

"ההתנהלות הכושלת של ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) והועדה לתקצוב ותכנון (ות"ת) הפכה בלתי נסבלת ומחייבת פתרון מיידי. צר לנו על כך שאנו נאלצים לפתוח בשביתה כללית וללא הגבלת זמן, אך ור"ה וות"ת שהוכיחו את חוסר אמינותם, ושר חינוך הממשיך בשתיקתו הרועמת, לא הותירו בידינו ברירה. כל האחריות למשבר ולנזק שיגרם למערכת ההשכלה הגבוהה מוטלים על כתפיו של שר החינוך גדעון סער".