רועה הצאן מכוכב השחר: תביעת ענק נגד המדינה

משרד החקלאות הציע לאברהם שובל פיצוי של 50 אלף ₪, על גניבת מאות כבשים ועיזים על ידי פלשתינים. השווי האמיתי של הנזק כ-2.5 מליון ₪

בני טוקר , ז' באדר תשע"ב

צאן כבשים
צאן כבשים
מורדי תמיר

אברהם שובל

רועה הצאן אברהם שובל, ממעלה שלמה שליד כוכב השחר, סבל בשנים האחרונות מגניבות של כבשים ועיזים על ידי פלשתינים. כיום לאחר שהוא נותר כמעט חסר כל, הוא ביקש מהמדינה לפצות אותו על הגניבה. המדינה הציעה לו פיצוי של 50 אלף ₪ בלבד.

בראיון לערוץ 7 הוא טוען שמדובר במלחמה אידיאולוגית של הפלשתינים שרוצים לסלק את רועי הצאן היהודים מאדמת הארץ. לטענתו במקום שהמדינה תתמוך ברועים, היא לועגת להם ומותירה אותם חסרי כל, "גנבו לי עדרים כבר כמה פעמים, גם ממשכיות בבקעת הירדן, ולאחר מכן מהעדר שלי בכוכב השחר. את הגנבים שחררו לאחר עסקת טיעון מגוחכת ולי מציעים עכשיו סכום מגוחך".

שובל טוען שהוא חיכה שנים רבות עד שהוא קיבל את האישורים על הגניבה, שאיתם הוא הגיש את תביעת  הפיצויים ממשרד החקלאות. "במהלך השנים טענו שאני גנבתי את הכבשים ולא הפלשתינים, בסופו של דבר בית משפט הוכיח אחרת ויצאתי זכאי".

לדבריו במשרד החקלאות סרבו לפצות אותו בטענה שהאישורים על הגניבות הוגשו באיחור, "הסברתי להם שהיו משפטים, ושרק עכשיו קיבלתי את האישורים הם הסכימו להעביר את הבקשה לועדת חריגים".

ועדת החריגים במשרד החקלאות שדנה בנזקי חקלאות, הציעה לשובל לפצות אותו בסכום מגוחך של 50 אלף ₪, הוא דחה את ההצעה והוא מתכוון להגיש תביעת ענק נגד המדינה, "גנבו לי 410 כבשים, הם הציעו לי סכום מגוחך של 50 אלף ₪. השמאי קבע שהנזק המצטבר שנגרם לי, מוערך ב 2.5 מליון ₪. במקום שיתמכו בנו הם פוגעים בנו. הגנבים הפלשתינים עושים את זה בגלל סיבות אידיאולוגיות. במקום שהמדינה תתמוך בנו, אני נאלץ היום לתבוע את המדינה שלי".

ערוץ 7 פנה למשרד החקלאות לקבלת תגובה, וכשזו תגיע נפרסם אותה.