היום השרים יקבעו: החלת חוק מד"א גם ביו"ש

ועדת השרים תדון על ההסכם שחתם מד"א עם הצלב האדום. "אין מנוס מלהחיל את החוק גם ביו"ש, ובכך לבטל את ההסכם הבזוי הזה".

אבי חיים , י' באדר תשע"ב

אמבולנס בשומרון
אמבולנס בשומרון
בשבע

ועדת השרים תדון היום (ראשון) בהצעת חוק של ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי), לפיה יחול חוק מגן דוד אדום גם בשטחי יהודה ושומרון. הצעת החוק מגיעה בעקבות ההסכם שנחתם בין ארגון ההצלה לצלב האדום.

הצעת החוק, אם תתקבל ותאושר בכנסת, תעקר את ההסכם הבזוי עליו חתמה מד"א באישור ובידיעת ראש הממשלה דאז, אריאל שרון ואשר מפלה בצורה בוטה בין דם לדם ואף מכיר לראשונה בגבולות על פי דרישת הערבים.

ח"כ אורי אריאל אמר כי "מדובר בהסכם שמפלה בין דם לדם, ולא יעלה על הדעת שגוף ציבורי המעוגן בחוק והמקבל תקציבים ממדינת ישראל יחתום על מסמך שכזה. גורמים במד"א עימם שוחחתי אמרו כי ידיהם כבולות ואינם יכולים לבטל את ההסכם ועל כן אין מנוס מלהחיל את החוק גם ביהודה ושומרון, ובכך לבטל את ההסכם הבזוי הזה. אני סמוך ובטוח שגם השרים לא מוכנים להפלות את תושבי יהודה ושומרון שדמם אדום לא פחות והם יצביעו בעד החוק".

יו"ר ועד מתיישבי השומרון, בני קצובר, אמר כי "החלת חוק מד"א ביו"ש מעקר את ההסכם המביש של מד"א עם הצלב האדום מתוכנו ומבטיח כי לא יוכלו להפלות בין דם לדם. אנו קוראים למנכ"ל מד"א להודיע לצלב האדום כי הוא חוזר בו מההסכם, שארגון מד"א יחזור לעסוק בהצלת חיים ולא בפוליטיקה ושמגיני הדוד יחזרו להתנוסס בגאווה על כל האמבולנסים".