בניזרי: לא הייתה לי כוונה לפגוע במשפחת שליט

השר לשעבר שלמה בניזרי התנצל בפני משפחת שליט אם נפגעה מדבריו, לאחר שלטענתו סולפו בכלי התקשורת השונים.

אפרים מורנו , י"א באדר תשע"ב

בניזרי לאחר שחרורו
בניזרי לאחר שחרורו
פלאש 90

השר לשעבר שלמה בניזרי השתחרר ביום חמישי האחרון מכלא מעשיהו. לאחר שיחרורו קשר בראיון לתקשורת בין התקופה בה ישב במאסר ובין תקופת שביו של החייל החטוף גלעד שליט. דבריו עוררו סערה גדולה בתקשורת, וגורמים מסויימים תבעו לבטל את שיחרורו המוקדם.

אמש (ראשון) הגיב בניזרי בראיון לרדיו 'קול ברמה' לסערה ואמר, כי "כשרוצים לחפש בן אדם, תמיד יחפשו וימצאו, ויעוותו ויסלפו את הדברים. אני אומר עכשיו לכל עם ישראל, כולם שמעו את הראיון שלי אצלכם ביום חמישי. הבהרתי את הדברים בצורה הברורה ביותר. אחת השאלות ששאלת אותי הייתה על גלעד שליט, ואמרתי שאחת הדמויות שהיו לנגד עיניי לאורך כל המאסר זו הייתה דמותו של גלעד שליט שכאבתי את כאבו והרגשתי את צערו". 

בהמשך דבריו גילה בניזרי, כי פעל לכך שש"ס תתמוך בשיחרורו של שליט, "מה שלא כל אחד יכול להגיד. אתה שבוי והוא שבוי, אתה מרגיש את הכאב של בן אדם שנמצא תחת סורג ובריח מנותק ממשפחתו מנותק מכל דבר אחר. ואמרתי שכאבו וסבלו בוודאי שהוא כאב יותר גדול משלי  במובן שהוא נמצא שם תחת שבי החמאס, מבוהל, מפוחד, חייו בסכנה כל הזמן. הרבתי תפילות ושיעורים להצלחתו ואפילו פעלתי מאחורי הקלעים בכל מיני דרכים שש"ס תתמוך בשיחרורו של גלעד שליט כי אני הרגשתי את זה מקרוב".

"אחרי שציינתי שסבלו גדול משלי, ואני חוזר ואומר. יש במובן מסויים שכאבי קצת גדול משלו. שסבלו היה תחת עול החמאס ושלי זה מי שגרם לזה  זה חבריי, הם אלה שהפילו אותי, והם גם אלו ששפטו אותי. משום מה הכותרות למחרת זעקו", בהמשך ביקש בניזרי מחילה ממשפחת שליט, "לא הייתה לי שום כוונה לפגוע במשפחת שליט, ואם הם נפגעו כתוצאה מהסילוף, באמת מחילה. באמת לא הייתה לי שום כוונה, הם (התקשורת) הלכו וסילפו את הדברים, הוציאו את הדברים מהקשרם, אני לא יכול לקחת את האחריות".  

ועדת הפנים של הכנסת אישרה את הקטנת מכסת האסירים בבתי הכלא בישראל. בעקבות ההחלטה השר לשעבר שלמה בניזרי שוחרר מהכלא ביום חמישי האחרון במקום בעוד חודש. 600 אסירים שמועד שחרורם קרוב ישוחררו אף הם. לפני כשנתיים וחצי נידון בניזרי ל-4 שנות מאסר לאחר שהורשע כי בימי כהונתו כשר העבודה והרווחה סיפק לידידו, משה סלע, בעל חברת כוח אדם לעובדים זרים, מידע על מכסות עובדים.