רבני קהילות בצפון: אסור להשתמש בנפצים

רבנים קוראים שלא להשתמש בנפצים וב"אמל"ח" פורימי מסוכן אחר. אנשי 'הצלה' יקיימו הגרלה נושאת פרסים לילדים שיוותרו על התענוג המפוצץ

אפרים מורנו , י"ג באדר תשע"ב

אמל"ח פורימי מסוכן
אמל"ח פורימי מסוכן
פלאש 90

תופעה שלילית מוכרת בכל שנה, עת מגיעה עונת ערב פורים, בה ילדים וצעירים משתמשים בצעצועים מסוכנים המסכנים אותם וגורמים לפציעות חמורות, כוויות וקטיעת אצבעות לילדים שהשתמשו בהם. עשרות מתנדבים חילקו (שלישי) חומרי הסברה בנושא.

מתנדבי 'איחוד הצלה' יזמו קריאה משותפת עם כלל רבני הקהילות בצפון בבקשה ובדרישה שלא להשתמש בנפצים ובכל אמצעי דומה המהווה סיכון למשתמש ולסביבתו. על מכתב חתמו בין היתר - המשגיח הרב דב יפה, הרב יוסף ברנדייס רב קהילת חיי תורה ברכסים, הרב יעקב מאיר זוננפלד רבה של רכסים, הרב אברהם לוגסי, הרב משה תנעמי רבה של רכסים ונשיא קהילת חינוך 'אור חדש', הרב יוסף יחיאל במברגר רב הקהילה החרדית בחיפה ורבנים נוספים.

בגוף הקריאה נקראו התושבים לדווח למשטרה על מקומות ממכר של נפצים מסוכנים האסורים לשיווק, במסגרת פעילות ההסברה עורכים המתנדבים פעילויות בבתי הספר ובתלמודי התורה ביישוב שבמסגרתה מציגים מצגת שהופקה במיוחד המסבירה לילדים  את גודל הסכנה שילמדו מניסיונם העגום של ילדים שנפגעו. הרב דן כהן, ראש מועצת רכסים אמר כי "מוכרי המוצרים המסוכנים מנסים למשוך את לבו של הילד לרכוש אותם. המשטרה צריכה להחמיר את האכיפה על מנת שלא יגרמו חלילה אסונות ונזקים גדולים".

מתנדבי איחוד הצלה פנו לבתי ספר ותלמודי תורה בקרית אתא רכסים וחיפה והרצו בפני התלמידים במצגת מיוחדת שהוכנה ע"י המתנדב הרב משה אדלר  במטרה להסביר לתלמידים את חומרת השימוש בחומרי נפץ אלו. המתנדבים התפרשו היום (שלישי) בצמתים ובמרכזים הומי אדם ביישובים ומחלקים פליירים סטיקרים וחומרי הסברה בנושא, כמו כן, מחלקים אלפי ערכות תחפושת דמוי חובש עם הדפס "אני לא מנפץ את שמחת הפורים" שחולקו לילדים שיתחייבו שלא להשתמש בנפצים.

נפתלי רוטנברג, מנהל 'איחוד הצלה - סניף כרמל' סיפר, "לאחר חג פורים תתבצע הגרלה על זוגות אופניים ופרסים יקרי ערך לכל אותם ילדים שלא ישתמשו בנפצים ופיקות. ראוי למנוע בכל דרך תופעה קלוקלת זו".