מכשיר גלקסי פוקט - טלפון לדרדק

הטלפון הסלולרי היום, הוא לפעמים, גם טלפון. לנו הוא כבר יומן פגישות, ספר טלפונים, נגן מולטימדיה, מצלמה ואפילו סידור תפילה.

רועי אחירון , י"ג באדר תשע"ב

מכשיר גלקסי פוקט
מכשיר גלקסי פוקט
יח"צ

טלפון לילד. נשמע כמו משהו פשוט. טלפון. לילד. מה שעד לפני 10 שנים היה שאלה של האם הוא צריך להיות זמין לנו, ואנו זמינים לו, 24/7, ובמקרה שכן, הוא קיבל מכשיר שהזכיר מכשירי קשר מתקופת מלחמת ששת הימים.

היום השאלה הרבה יותר מסובכת. לרוב אנחנו נרגיש שיש צורך בזמינות תמידית לקשר עם הילד, על כל צרה שלא תבוא, אך מדובר גם על סוג של דרישה – כמו שלא הייתם שולחים אותו לבית הספר בלי ילקוט, האם תוכלו, רחמנא לצלן, לשלוח אותו לבית הספר בלי טלפון סלולרי? וברגע שהתגברנו על המחסום המחשבתי הזה, יש את העניין הגדול באמת, של איזה מכשיר ניתן לו.

מה שלפני 10 שנים היתה שאלה של כן או לא, היום נהפכה כברירת מחדל לכן, עם הרחבה – מה, כמה ולמה? הטלפון הסלולרי היום, הוא לפעמים, כשהילד צריך, הוא גם טלפון. לנו הוא כבר יומן פגישות, ספר טלפונים, תאריכון, נגן מולטימדיה, מצלמה, פנס, ואפילו סידור תפילה. כל אלו עוד לפני שהעלינו את האפשרות להתחבר לאינטרנט דרכו. קשה היום למצוא מכשיר פשוט. כשמכשיר פשוט וטוב עולה סכום מסויים, אבל מכשיר משוכלל וטוב עלול לעלות אפילו קצת פחות (בהתאם לכללי המחיר של היצע וביקוש), הקנייה של הטלפון הסלולרי נהיתה שאלה קשה.

כשעולה השאלה הזאת של אולי טלפון משוכלל, עולה גם השאלה – איזה מהם? האם להשאר באותו טווח מחיר של האחד הפשוט, או שלהוסיף קצת וללכת על אחד טיפה יותר משוכלל, אבל שייתן פתרון ליותר דרישות, ושיזכה לחיים ארוכים יותר? ומה הילד ירצה? וברגע שאפשרות המיקוח בכלל עלתה, פתאום יצוצו דמעות והוא יגיד דברים: "ליונתן מ ג' 3 יש אייפון!".

בדיוק לסיטואציות האלה היצרניות גם משחררות מכשירים חכמים לשוק הנמוך, כשבמקרה הזה, הנמוך מתייחס לדירוג המדינה (מכשירים למדינות מתפתחות), למחיר (שנשאר קרוב ל100 יורו למכשיר חדש), ושלא במתכוון, בישראל, לגובה המשתמשים (שלא מזמן חגגו יום הולדת 9).

ללקוחות הנמוכים האלה, סמסונג הכריזה על מכשיר חדש, הSamsung Galaxy Pocket. המכשיר יצוייד במסך מגע 2.8 אינצ' ברזולוצייה של 320*240. למכשיר מעבד במהירות של 832 מגה הרץ, והוא יריץ את מערכת האנדרואיד 2.3 (עוגת זנגוויל). למכשיר גם מצלמה של 2 מגה פיקסל, שבב GPS וגם רכיב Wi-Fi. בהכרזה של המכשיר סמסונג לא נתנה צפי למחירו, אך מכשיר הסמסונג גלקסי מיני, שהוא האחד הקצת יותר טוב בסדרת הגלקסי, מתומחר בארץ ב750 שקל, אפשר לצפות שמכשיר הפוקט יעלה פחות.

 


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il