פרשת "האח הגדול" - לבית המשפט

קשת מאיימת לתבוע את "ידיעות אחרונות" בגין הפרסומים לפיהם הפסיכיאטר ד"ר אילן רבינוביץ', השפיע באמצעות כדורים פסיכיאטריים

עוזי ברוך , י"ד באדר תשע"ב

מי החליט לשדר? האח הגדול
מי החליט לשדר? האח הגדול
פלאש 90

זכיינית ערוץ 2 קשת שלחה היום (ה') ל"ידיעות אחרונות" איום בתביעה על לשון הרע בעקבות הכתבה שתתפרסם מחר במוסף "7 לילות" בה נטען כי הפסיכיאטר שליווה את התוכנית, ד"ר אילן רבינוביץ', השפיע על התנהלותו באמצעות כדורים פסיכיאטריים.

בתחקיר נרחב שיתפרסם מחר חושף העיתונאי רז שכניק עדויות של שישה מתמודדים ב"האח הגדול", שקיבלו כדורים פסיכיאטריים על ידי הפסיכיאטר ד"ר אילן רבינוביץ', וזאת בידיעתה של ההפקה, ששכרה את שירותיו.

בחלק מהמקרים החל הטיפול התרופתי עוד לפני שהמתמודדים נכנסו לבית "האח הגדול", והשתתפותם בתוכנית הותנתה בהסכמתם לטיפול זה, נאמר בכתבה.

יוסי בובליל, אחד מכוכבי העונה הראשונה של "האח הגדול", אמר היום ברדיו 103FM "מאז שיצאתי מ'האח הגדול', אשתי אומרת שאני לא בסדר, היא אפילו לקחה אותי לפסיכולוג, כי אני כל הזמן רוצה לשבת לבד בבית וגם בבתי-קפה. אני מספר לה סיפורים שאני מחפש עבודה, ואני לא מחפש עבודה. היו שולחים לי כדור עם אחד הדיירים, לא ידעתי אפילו מה זה  כי אני לא קורא לועזית, ולא שאלתי גם כי רציתי רק להירגע. אחרי שהייתי לוקח כדור הייתי מתעשת, וכל המחשבות הרעות היו נעלמות. עד הפעם הבאה".

ד"ר רבינוביץ' מסר בתגובה: "הטענות שקריות ומופרכות. מטרת שיינפיין היא הפעלת אמצעי סחיטה ואיומים לשם התעשרות. מתן הטיפול לשיינפיין נעשה מתוך אוטונומיה מלאה לעריכת הטיפול המקצועי ביותר, תוך שמירת סודיות מלאה של תוכנו. נוכח הבעיות הקשות של שיינפיין, סברתי כי טובתו הרפואית היא השארתו בבית 'האח הגדול'".