נעצר תוך חילול שבת ושוחרר

הנער שנעצר בליל שבת בשכונת שמעון הצדיק בירושלים, תוך כדי חילול שבת, שוחרר היום מהמעצר.

אבי חיים , י"ז באדר תשע"ב

קבר שמעון הצדיק.
קבר שמעון הצדיק.
פלאש 90

הנער שנעצר בליל שבת בשכונת שמעון הצדיק בירושלים, במהלך הפגנה שנערכה במחאה על תקיפת מתפללים ע"י ערבים, שוחרר היום מהמעצר. כך מדווחת עמותת חננו.

בליל שבת האחרון הותקפו קבוצת מתפללים שהגיעו לתפילת ערבית בציון שמעון הצדיק. הקבוצה הגיעה סמוך למתחם ושם הגיחו לעברם קבוצה של ערבים ותקפו את המתפללים באלות ומוטות ברזל. המתפללים נמלטו לתוך מערת הציון וסרבו להתפנות לטיפול רפואי מפאת קדושת השבת. בהמשך חזרו הפורעים ובמקום התפתחו מהומות.

במהלך האירועים במקום, הגיע שוטר ועצר את אחד הנערים ששהו במקום בטענה כי זרק אבנים. הנער, מ', שהתבקש לעלות לניידת, הציע שילך ברגל לתחנת המשטרה בכדי להמנע מחילול. השוטרים העלו את מ' לניידת בעל כרחו ואף האשימוהו בהפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

במוצאי שבת הובא מ' לדיון בבימ"ש השלום בירושלים וזאת מבלי שהייתה לו אפשרות ליצור קשר עם עמותת חננו, המסייעת לעצורים במקרים מעין אלו. בדיון הוארך מעצרו של מ' עד היום (ראשון).

בדיון שנערך היום בביהמ"ש, דרשה המשטרה את הרחקתו של מ' לשלשה חדשים משכונת שמעון הצדיק וכן הפקדה של 1000 ש"ח.

עו"ד נפתלי ורצברגר מטעם עמותת חננו שייצג את מ', טען בדיון שאין כל ראיה לזריקת האבנים, שכן אין טענה לאדם או רכוש שנפגע כתוצאה מזריקת האבנים, כל החשד הוא על סמך עדותו של השוטר, כשמנגד ניצבת הכחשתו של הנער.

השופט אלכסנדר רון, קיבל את הטענות באופן חלקי והורה לשחרר את מ' בערבות ובהרחקה של שלשה שבועות משכונת שמעון הצדיק.