החלה ההעתקה המוסכמת של מבנים ברמת גלעד

לרמת גלעד שבשומרון הגיעו כלי רכב לביצוע העתקתם של מבנים בהתאם להסכם שנחתם בין המתיישבים למדינה.

שמעון כהן , כ' באדר תשע"ב

רמת גלעד
רמת גלעד
ועד הפעולה

ברמת גלעד החלה הבוקר העתקתם של מספר מבנים למרחק של כמאה וחמישים מטרים וזאת בהתאם להסכם שנחתם לפני חודשים אחדים בין המדינה לבין המתיישבים.

נזכיר כי לפני כארבעה חודשים נחתם הסכם בין נציגי הממשלה לאנשי רמת גלעד. הושג הסכם שימנע את הרס המבנים במקום. על פי ההסכם לו שותפים ראשי ההתיישבות ביו"ש, יעתיקו התושבים תשעה מבנים במאחז, ארבעה מתוכם מאויישים, לאזור שאינו מוגדר כשנוי למחלוקת.

הבוקר עלו לגבעה רמת גלעד כלי רכב על מנת ליישם את ההסכם על ידי המתיישבים עצמם כפי שהוחלט עליו.

יצוין כי על אף שמדובר בהעתקה מרצון, פעילי ימין רבים עושים את דרכם למקום החל מהרגע בו נודע דבר תחילת המהלך. פעילת ימין ששוחחה עם אנשי סוכנות 'תצפית' מסרה: "מדובר בהסכם המפקיר את הארץ. במקום להתעסק עכשיו בלחימה בדרום שבאה בעקבות נסיגתנו מחבלי גוש קטיף מוצאים כוחות הביטחון והממשלה את הזמן והמשאבים על מנת לפנות יישוב. אנו עושים את דרכינו למקום על מנת למנוע את החרפה".

כאן המקום להזכיר כי את שכונת רמת גלעד הקים משה זר, גואל קרקעות השומרון, לזכר בנו גלעד זר הי"ד, קב"ט המועצה האזורית שומרון ותושב איתמר, שנהרג מאש מחבלים בשנת תשס"א. זר הקים את השכונה על קרקעות שרכש מפלסטינים, אולם בחלק מהן לא נרשמה הרכישה על מנת להגן על המוכר שמכירה כזו עלולה היתה להעמידו בסכנת מוות.