משה זר: לפעמים צריך לדעת להתכופף

אביו של גלעד זר הי"ד מברך על העתקת המבנים והרחבת שטח השיפוט של רמת גלעד, אך מאשים את שלום עכשיו בהפצת שקרים.

בני טוקר , כ' באדר תשע"ב

טעות יקרה. משה זר
טעות יקרה. משה זר
פלאש 90

ברמת גלעד החלה הבוקר (רביעי) העתקתם של מספר מבנים למרחק של כמאה וחמישים מטרים, זאת בהתאם להסכם שנחתם לפני חודשים אחדים בין המדינה לבין המתיישבים.

בראיון לערוץ 7, אומר בעל הקרקע ברמת גלעד, משה זר, שהעתירה של שלום עכשיו הביאה בסופו של דבר, להגדלת שטח השיפוט של רמת גלעד, "שלום עכשיו דרשו לפנות שישה מאחזים שניבנו כביכול על קרקע פלשתינית. זה שקר וכזב, זו קרקע שקניתי בכסף מלא. אבל לאחר שהתקבלה החלטה של בית המשפט העליון אי אפשר להשיב".

לדבריו, אלה שבאו לקלל יצאו מברכים, "בית המשפט העליון קבע בעקבות העתירה של שלום עכשיו, שצריך להעתיק את רמת גלעד או חלק ממנה".

"במקום להתמודד עם 'שלום עכשיו' ועם בית המשפט העליון שמוטה לכיוון ברור, החלטנו להתכופף ולהסכים להעתקת ארבעה מבנים למרחק מסוים, מה שמגדיל עכשיו את שטח השיפוט של רמת גלעד. כך שבסופו של יום הגדלנו את תחום השיפוט שלנו".

זר טוען, שאמנם אסור לפנות בתים בארץ ישראל, אבל במקרה הזה התועלת הייתה רבה על הנזק, "במקום להלחם בהם, לדפוק את הראש בקיר ולפצוע את עצמנו, החלטנו להתכופף מעט, לוותר קצת. עשינו את זה לא בלב שלם, כי אסור לפנות שטחים בארץ ישראל. אני כמובן מתכוון להמשיך לעבד את הקרקעות בכל רמת גלעד".

זר סבור, ששלום עכשיו זה קומץ של אנשים שהולך ונכחד מהעולם, "מי זה שלום עכשיו. אנשים שהולכים להלחם ולהרוס בתים בארץ ישראל. הם הרי אנשים בודדים. אני קורא להם, ליריב אופנהיימר ולחגית עופרן שיתחתנו זה בזה ויביאו עוד חמישה שישה ילדים. שיהיה להם דור המשך כי הם הולכים ונכחדים".

זר אינו מתכוון לשלוח זר פרחים לשלום עכשיו, אבל משהו אחר כן "אשלח להם זר קוצים. כואב לי שמעתיקים את הקראוונים, ובוודאי שאני לא שמח".

הוא מקווה שרמת גלעד, הגיעה סוף סוף למנוחה ולנחלה, "נכון לעכשיו סוגיית רמת גלעד הוסדרה. אבל מה ילד יום אף אחד לא יודע. זה ה'תג המחיר' שלי - לבנות עוד קראוון, ועוד קראוון. עוד משפחה ועוד משפחה. עוד ילד ועוד ילדה".