ארגוני ההצלה טיפלו בעשרות נפגעים בהלוויה

כמאה אלף אנשים ליוו את האדמו"ר מויז'ניץ למנוחת עולמים. בארגוני ההצלה החרדיים מדווחים על טיפול בעשרות נפגעים במהלך הלוויה.

אפרים מורנו , כ' באדר תשע"ב

הלויית האדמו"ר מויז'ניץ
הלויית האדמו"ר מויז'ניץ
צילום: פלאש 90

כמאה אלף אנשים השתתפו היום (רביעי) במסע הלווייתו של האדמו"ר מויז'ניץ, הרב משה יהושע הגר זצ"ל. הרב נטמן בחלקת אדמו"רי ויז'יניץ בעיר בני ברק. 

ארגוני ההצלה החרדיים, "איחוד הצלה" ו-"הצלה גוש דן", טיפלו במהלך מסע הלוויתו של האדמו"ר מויז'ניץ בעשרות אנשים שנזקקו לטיפול רפואי. רובם של הנזקקים לסיוע התעלפו עקב העומס הרב במהלך מסע הלווייה, ולאחר טיפול קצר על ידי החובשים סירבו הנפגעים להתפנות להמשך קבלת טיפול רפואי בבתי החולים השונים. 

זאבי טפר חובש 'איחוד הצלה' סיפר לאחר תום ההלוויה כי "בחסדי שמים ההלוויה עברה יחסית בשלום, טיפלתי במספר נפגעים קל כתוצאה מחתכים, פציעות, התעלפויות, וצעיר שנפל מגובה וניצל בנס, היינו במקום מאות חובשים שפעלנו באחדות עם כלל גופי ההצלה והביטחון".

חובשים ומתנדבים נוספים מטעם אגף הלוגיסטיקה ב"איחוד הצלה" חילקו למעלה מ-20 אלף כוסות שתייה לקהל ההמונים שהשתתף בהלוויה. אגף הלוגיסטיקה שכר נגררת שעליה הועמסו אלפי בקבוקי מים מינרלים שהוזמנו מראש, עשרות חובשים והמתנדבים חילקו שתייה להמונים במהלך שעות ההלוויה, עד לסיומה.

דורון דניאל, מאגף הלוגיסטיקה ב"איחוד הצלה" סיפר "מניסיון העבר של החובשים, חלוקת השתייה מצילה חיים. בארגון הוכח סטטיסטית שכתוצאה מחלוקת השתייה ירדה באופן משמעותי כמות העלפונות וההתייבשויות במהלך הלוויה ההמונית".

הרב אושי שלומוביץ, יו״ר ארגון ׳הצלה גוש דן׳ סיפר בשיחה עם ערוץ 7 על ההיערכות להלוויה, "עם קבלת ההודעה, פתחתי חפ״ק, השתתפנו בישיבת הערכות עם גורמי העירייה, משטרה, מד״א. לצערינו אנחנו רגילים לאירועים מסוג זה, ובסדר גודל זה. 
במהלך הלילה והבוקר ערכנו סבב שיחות טלפון לכל בכירי הארגון הפרוסים ברחבי הארץ; הצלה כרמל, הצלה פ״ת, צוות הצלה. מאות המתנדבים משם הגיעו למסע ההלוויה כשהם מאוישים באמבולנסים של מד״א מהתחנות השונות מאיזור מגוריהם". 
 
הרב שלומוביץ הוסיף כי "מתנדב הארגון ששהה בצילו של מרן האדמור זצוק״ל הזעיק אותי לבית האדמור, שם הוא סיפר לי את הבשורה המרה מכל. המתנדב הזה, חסיד ויזניץ, היה תמיד במעקב רפואי ובטיפול רפואי צמוד שהעניק למרן האדמור זצוק״ל. גם בדקותיו האחרונות היה זה לצידו. 40 שנות הנהגה נקטעו ביום אחד בהיר, כולנו באבל גדול, ועדיין לא הצלחנו לעכל שגדול האדמורים - איננו איתנו". 
 
צילומים באדיבות הצלה גוש דן וחדשות 24


טוען....