שיינפיין: פחדתי לצאת מול האנשים האלו

ועדת החינוך התכנסה לדיון דחוף בעקבות הסערה הציבורית שפרצה סביב הטענות על מתן תרופות פסיכיאטריות למתמודדים בתכנית הריאליטי.

חזקי ברוך , כ"ה באדר תשע"ב

השידור יופסק? מנחי "האח הגדול"
השידור יופסק? מנחי "האח הגדול"
פלאש 90
 
ועדת החינוך התכנסה לדיון דחוף בעקבות הסערה הציבורית שפרצה סביב הטענות על מתן תרופות פסיכיאטריות למתמודדים בתכנית הריאליטי.
 
בין המשתתפים: מפיק התכנית אלעד קופרמן, הפסיכיאטר דוקטור אילן רבינוביץ' והמתמודדים שהתלוננו, סער שיינפיין ובנצי שני.

סער שיינפיין, שחשף את הסיפור בידיעות אחרונות, אמר בדיון "אני מגייס את כל הכוחות שלי כדי לדבר כאן ולהתעמת מול האנשים שיושבים מולי. רציתי לעבור חוויה כפי שהובטח לי – בית, שהות, כיף ומשימות. לאחר שנפגשתי עם כל הגורמים שקושרים בהפקה והרגיעו אותי שזו חוויה יוצאת מהכלל. יש לי משרד עורכי דין ופחדתי להיפגע אמרו לי שזו חוויה, שזה הדבר הכי נכון לעשות. הבטיחו לי שישמרו עליי".

סער סיפר כיצד שכנע אותו ד"ר רבינוביץ לא לצאת מבית "האח הגדול" באמצעות נטילת כדורים. "הוא מדבר על הכדורים כפרארי של הכדורים הפסיכיאטריים, אמר שזה לא נחשב כדור חזק ושאני בכלל צריך להודות לו".

שיינפיין סיפר כי היו לו הפרעות שינה ולכן ד"ר רבינוביץ הוסיף לו כדור נוסף ואמר לי כי מדובר בכדור שינה, "הוא עבד עלי לקחתי כדור להפרעות שינה וסכיזופרניה בידיעה שזה כדור שינה".

בנוסף האשים שיינפיין בדיון את הפקת התכנית באיומים, "פחדתי לצאת מול האנשים האלו, אני עדיין בפחד גדול מאוד ממה שערוץ התקשורת הזה יכול לעשות. הם איימו עליי ועושים את מה שהם איימו. הם משתמשים בציניות ובכוח התקשורת לקרוא לי מאיים וסוחט. הם ניסו להשחיר את פניי ועדיין מנסים".

עוד אמר "היום זה אני מחרתיים זה הבת של השכן שלכם".

גואל פינטו שהשתתף בתכנית "האח הגדול" באותה עונה בה השתתף שיינפיין סיפר בדיון, "טופלתי גם בעניין הנפשי, זו היתה עונה אינטנסיבית מאוד.  אחרי חודש וחצי עברתי סוג של התמוטטות ופוניתי לחדר האח הגדול ושם חיכה לי ד"ר רבינוביץ שהחזיק כדור ביד".

הוא הבהיר, "לא פגשתי אותו לפני, לא שאלתי מה זה הכדור ומה תופעות הלוואי, הוא לא אמר מה הוא נותן לך, הוא אמר שזה מה שירגיע אותי ומה שהייתי צריך. לאחר שיחה איתי הוא החליט שאני צריך לקבל כדורים שיעזרו לי להתמודד עם השהות בתוך הבית. הכדורים היו גלויים לכל עין, זה לא היה סוד. אני באופן אישי אחרי תקופה החלטתי באופן אישי להפסיק לקחת את הכדורים ולא הודעתי לאף אחד".

יו"ר מועצת הכבלים והלווין, ניצן חן, סיפר בועדה, כי קיבל מכתב מראש איגוד הפסיכיאטריה ממנו עולה, כי הפסיכיאטר ד"ר אילן רבינוביץ' אינו חבר באיגוד הפסיכיאטריה.