בית שמש: פיוס בין החרדים, הדתיים והחילונים

ריצ'רד פרס מברך על החתימה על אמנת הפיוס, ומקווה שהיום נחתם פרק חדש ביחסי חרדים חילונים בעיר.

בני טוקר , כ"ז באדר תשע"ב

חרדים בבית שמש
חרדים בבית שמש
יוני קמפינסקי

ריצ'רד פרס

אמנת פיוס נחתמה היום (רביעי) בין נציגי האוכלסיות בבית שמש ובהשתתפותו של נשיא המדינה שמעון פרס.

בעקבות האירועים שהוגדרו לפני מספר חודשים כ'הדרת נשים', החליטו תלמידי התיכון הממלכתי 'ברנקו וייס' ותלמידי התיכון הדתי 'אהבת ישראל' להיפגש ולנסות לעשות את מה שהמבוגרים בעירם לא הצליחו: לנסח אמנה שתקל את החיים המשותפים בעיר.

באמנה נכתב, "אנו, כאזרחי ישראל, בית שמש - דתיים, חרדים וחילונים כאחד, מאמינים כי ברוח הסכמה משותפת זו נצליח לקדם את בית שמש, שבמסגרתה אנו חיים, ולהפוך אותה למקום טוב יותר לחיות בו. אנו עומדים על כך שעל כלל הצדדים להגיע לידי פשרה אשר תיטיב עם המציאות הקיימת, תוך הבנה מוחלטת כי אוכלוסייה רב-תרבותית עשויה להיות הרסנית או משגשגת - הבחירה מצויה בידינו".

ריצ'רד פרס, הממונה על החינוך והרווחה בעיריית בית שמש, אומר לערוץ 7 שהחתימה על האמנה, היא נצחון, "אנחנו מנסים להביא לדיאלוג בין כל בני הנוער - חילונים, דתיים לאומיים וחרדים, תוך הקפדה על ההגבלות בין בנים ובנות. בני הנוער יקיימו הידברות אחד מול השני כדי שנוכל לחיות יחדו בשלום".

לדבריו, ההתרגשות בעיר לנוכח הגעת הנשיא לאירוע, הייתה עצומה, "לראות את כולם, את כל גווני הציבור בבית שמש, יושבים יחד ומנסחים אמנה זהו הישג גדול. התלמידים בעתיד יקיימו סדנאות וישבו יחד זה מול זה".

הוא משוכנע שגם הציבור החרדי יהיה שותף למהלך זה, "תחת המגבלות של הפרדה בין בנים ובנות נעשה את הכול שכל המגזרים ישתתפו בתהליך".