הנהלת תנובה: קוראים לועד להידברות

בעקבות עיצומי ועד העובדים של 'תנובה', מסבירים בהנהלה כי הם מוכנים לבוא לקראת העובדים אך הועד, הוא זה שלא מוכן לדון עם ההנהלה.

ישי קרוב , ב' בניסן תשע"ב

מנכ"ל תנובה, אריק שור
מנכ"ל תנובה, אריק שור
צילום: פלאש 90

מנכ"ל תנובה, אריק שור, שיגר בסוף השבוע מכתב לעובדי החברה, בו הוא מסביר את עמדתו, בנוגע לעיצומים אותם נוקטים חברי ועד העובדים.

בפתח מכתבו ציין שור כי לאחר שבחודש פברואר, הודיע הוועד על הפסקת המו"מ עם ההנהלה והכריז על סכסוך עבודה, "הייתה ההנהלה מוכנה להיכנס למשא ומתן ועשתה מאמצים לחדש את המשא ומתן שהופסק, ללא הועיל".

על פי המכתב, "הוועד דורש הסכם שכר הכולל שלושה מרכיבים: 5% העלאה בשכר לכל שנה. העברת כל עובדי קביעות 2005 ("דור ב'") למעמד של עובדי קביעות דור א' והרחבת בסיס ההפרשות לפנסיה".

"אל מול דרישות הוועד, ההנהלה הציעה חבילת הטבות ודרישות: 3% העלאה בשכר לכל שנה, צמצום הדרגתי של הפערים בתנאי השכר ובתנאים הנלווים בין קביעות דור א' לבין קביעות 2002, הרחבת בסיס ההפרשות לפנסיה על בסיס הדרגתי ולאורך זמן תהליכי שיפור פנים ארגוניים. עם זאת", ציין שור, "כרגע אין נכונות מצד ועד העובדים לדון בנושאים שההנהלה העלתה".

נזכיר, כי בשבוע שעבר, החל ועד העובדים בשביתה הכוללת הפסקת חלוקת מוצרי קוטג', שוקו ומשקאות חלב ואמש (מוצ"ש) הודיעו בועד כי גם המוצר 'יופלה' לא ישווק לשווקים.

בהנהלת 'תנובה' הוסיפו כי בעקבות השביתה נותרו מספר עובדים ללא אפשרות תעסוקה בפועל במחלבת רחובות ולפיכך הם הודיעו לאותם עובדים במכתבים אישיים, עם העתקים לוועד העובדים ולהסתדרות, כי הם מתבקשים שלא להופיע למקום העבודה עד לסיום העיצומים והם לא יהיו זכאים לשכר עבודה.

הנהלת תנובה מסרה עוד כי היא מצרה על העיצומים שהוועד נוקט, "מדובר בעיצומים שתוצאתם הינה פגיעה בעובדים עצמם, בתנובה ובצרכנים שלנו. ההנהלה קוראת לוועד העובדים לנהוג באחריות במציאות המורכבת העומדת בפני תנובה, ומתנצלת בפני הצרכנים שלנו על הפגיעה בהם. אנחנו קוראים לועד להידברות. נעשה כל מאמץ להביא לפיתרון על מנת להקטין פגיעה בצרכנים ובחברה".

יו"ר ארגון העובדים, אחיאב שימחי, אמר הבוקר כי "עובדי תנובה נוקטים בצעדים מידתיים לכל הדעות. אין אח ורע להתנהלותם הסבלנית. כשהם נמנעים מקיום שביתה מלאה למרות שחלפו להם 10 חודשים מאז תום תוקפו של הסכם השכר הקודם. כמו גם,  שהכרזת סיכסוך העבודה והשביתה אושרו זה מכבר ע"י ההסתדרות.  כמה מצער שלהתנהלות אחראית מדודה ושקולה של העובדים ניתן פירוש מוטעה ע"י ההנהלה ובעלי המניות. בתנובה החלב נשפך והעובד נשכח".