אוהד בית"ר: הערבים תכננו את התגרה

משטרת הבירה החלה לחקור את התגרה שפרצה בשבוע שעבר בין אוהדי בית"ר ירושלים לבין מנקים ערבים בקניון מלחה הסמוך לאיצטדיון טדי.

שלמה פיוטרקובסקי , ב' בניסן תשע"ב

קניות מלחה. ארכיון
קניות מלחה. ארכיון
פלאש 90

משטרת ירושלים פתחה בחקירת נסיבות התגרה שפרצה בשבוע שעבר בקניון מלחה בבירה בין אוהדי בית"ר ירושלים לעובדי ניקיון ערבים.

מהמשטרה נמסר כי סרטי הטלוויזיה במעגל סגור נבדקים על ידי חוקרי מרחב מוריה במטרה לזהות המעורבים באירוע.

במשטרה מדגישים, כי "השוטרים הגיעו לאירוע תוך ארבע דקות עם קבלת הדיווח אך המעורבים עזבו את המקום ואילו העובדים הערבים במקום סירבו להגיש תלונה".

"למרות זאת נפתחה חקירה במטרה להביא את המעורבים לדין", מציינים במשטרה ומוסיפים, כי "המשטרה רואה בחומרה רבה את המקרה ומקדישה מאמצים רבים להבאת גורמים משני הדדים לדין".

נציין כי אוהד בית"ר אשר התראיין הבוקר (ראשון) בגלי צה"ל דחה בתוקף את הטענות שפורסמו בעיתון "הארץ" על לינץ' שערכו האוהדים בעובדי הניקיון הערבים.

האוהד גיא ישראלי, טען כי לא מדובר באירוע על רקע גזעני. לדבריו, האוהדים הלכו לקניון כדי לאכול ונתקלו בהתארגנות של כמה ערבים שחיכו עם אלות. "איך יתכן שתוך שניות היו במקום כל כך הרבה ערבים עם מקלות. זה היה מתוכנן".

מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים מגנה בכל תוקף כל מקרה של אלימות וגזענות. "הנהלת המועדון פועלת בשנים האחרונות באופן נחרץ ופומבי כנגד כל גילוי של אלימות וגזענות בצוותא עם מוסדות החינוך והקרן החדשה לידידות הפועלת לקירוב לבבות ובשיתוף מלא עם רשויות החוק".

"לפי מיטב ידיעתנו ישנם צילומי אבטחה של הקניון ואנו מצפים שהגורמים המוסמכים יחקרו מה שהתרחש במקום ובמידת הצורך יידעו לפעול כנגד כל אדם שעבר על החוק. עם זאת, אנו מציעים לפוליטיקאים ועיתונאי החצר המנסים בכל מקרה שכזה לתפוס כותרות על חשבון המועדון מבלי להמתין לבירור העובדות", נמסר.

מקניון מלחה נמסר כי המקרה טופל במהירות וברגישות והועבר לבדיקת המשטרה. עוד נמסר: "קניון מלחה הוא אי של דו-קיום".