צלב קרס על תיק של שחקן נבחרת ההוקי

על תיק הספורט של שחקן נבחרת ההוקי של ישראל תושב טורונטו צוירו צלבי קרס בעת שהיה בדרכו למשחקי אליפות העולם.

אתר "שלום טורונטו" , ט' בניסן תשע"ב

האנטישמיות אינה יודעת גבולות. רון סורינו תושב טורונטו הנמנה על נבחרת ההוקי של ישראל, חווה את ביטויי השנאה כלפי העם היהודי בנסיעתו למחנה האימונים של הנבחרת בוינה. כשאסף את תיקו האישי מהמבוע בשדה התעופה של וינה הופתע סורינו לגלות, כי צלבי קרס צוירו עליו לצד המילים "נבחרת ההוקי הלאומית של ישראל" ציורי מגן הדוד המוטבעים על התיק.

סורינו טס בחברת התעופה לופטהנזה מטורונטו לוינה דרך דיסלדורף עם שלושה שחקנים של הנבחרת הישראלית לצורך השתתפות בשבוע אימונים כהכנה לקראת תחרות ההוקי העולמית שתתקיים השבוע בבולגריה (2-8 באפריל). בראיון לרשת CTV ביום שבת (31.3.12) אמר סורינו, כי הוא חש זעם על ביטויי השנאה, אך הדבר לא ישפיע כהוא זה על הביצועים שלו בתחרות הקרובה, אשר במסגרתה המשחק הראשון יהיה מול נבחרת סין.

"אדרבה", ציין סורינו, "האירוע מעניק לנו מוטיבציה, ואירועים מעין אלה מביאים אותנו להיות גאים לייצג את ישראל ולהיות שחקנים בקבוצה. התיק ייתלה בחדר ההלבשה כדי שכל אחד יוכל להבין מדוע הוא משחק בקבוצה ומדוע הוא לובש את החולצה".

בראיון ל-CP24 אמר סורינו: "השנה התחרות תהיה משמעותית הרבה יותר מאשר בשנים קודמות. האירוע גרם לי להרגיש כה גאה לייצג את ישראל". מכל מקום, סורינו הגיש תלונה במשטרה על אירוע השנאה וכן פנה לחברת התעופה בעניין זה.