רוצח הבבא אלעזר רצה לפגוע אבל לא להרוג

בבית המשפט המחוזי בבאר שבע התקיים היום (ראשון) דיון בכתב האישום שהוגש כנגד רוצחו של הרב אלעזר אבוחצירא זצ"ל.

אפרים מורנו , ט' בניסן תשע"ב

הבבא אלעזר
הבבא אלעזר
צילום: בחדרי חרדים

בדיון שהתקיים היום (ראשון) בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, בפני סגנית נשיאת בית המשפט, השופטת רויטל יפה כץ, השופט אריאל ואגו, והשופט יורם צלקובניק, הודה רוצחו של הבבא אלעזר זצ"ל בעובדות נגדו, אך לא בכוונתו לרצוח את הרב.

"אנו ניתן מענה לכתב האישום", טען עורך דינו של דהאן בדיון והוסיף כי הוא מודה בעובדות. "לא רק שהוא נהג לבוא לרב להתייעץ איתו בנושאים שונים, אלא אף העביר שם שיעורים בחצר הרב. הוא גם קיבל בנושאים שונים מעבר לעניין של המגורים עם אישתו, עצות שונות בכל תחומי החיים מהרב".

בהמשך מתייחס עורך דינו לעצות שקיבל מהבבא אלעזר זצ"ל, "חלק מהעצות כן נשאו ולא נשאו חן בעיני הנאשם, אבל הנאשם קיבל את העצות של הרב, והנאשם לא סבר שהעצה האמורה שהיתה קשורה לאישתו נבעה מחוסר שיקול דעת, או מחמדת ממון באותה עת שניתנה ובאותה עת לא גמלה בליבו ההחלטה להמית את הרב".

לטענת ההגנה כוונתו הייתה רק לפגוע ברב כדי להראות שאין לו כוחות אלוקיים, "יצויין כי החלטה להמית את הרב לא גמלה בליבו של הנאשם, אף פעם, וגם בהמשך כל כוונתו של הנאשם היתה לפגוע ברב ולא מעבר לכך. בשלב מסויים ובהקשר ישיר להתדרדרות במצבו הנפשי, העמיק הנאשם בלימודי תורה, כאשר בלילה שלפני ה 28.7.11, למד תורה במשך הלילה כולו, הרגיש הארה שעניינה הקשר בין דת לממון, והעובדה שכסף מעוור עיני חכמים וכי עליו הוטלה שליחות להבהיר שהרב המנוח חורג בעצותיו מהדת ומהעצות הנכונות בשל חמדת ממון, וביקש להבהיר זאת על ידי ניסיון לפגוע ברב ולהראות לאחרים שאין לרב כוחות אלוקיים שהפגיעה בו אפשרית, פגיעה כאמור, לא מעבר לכך".

לסיום אומר עורך דינו כי לא הייתה לו כוונה להרוג, אלא רק לפגוע. "בהגיעו לבית הרב, הוא עמד אכן בתור, כמפורט בהמשך כתב האישום, הגיע, מסר מכתב שהוא הכין לרב, ואז הרגיש שאכן ניתנה לו מראש ההזדמנות, ואותה הארה משיחית שהוא הרגיש ולמרות ההגנה הקיימת בבית הרב, ניתנת לו ההזדמנות וזה הוא הרגיש כחלק מאותה הארה אלוקית שהוא הרגיש. הוא מודה בדקירה בודדת באזור הבטן במטרה לפגוע, לא להרוג, לאור אותה הארה אלוקית שהיתה לו במסגרת מחלתו".

הרב אלעזר אבוחצירא, נרצח לפני כשמונה חודשים בישיבה ברחוב קפריסין בבאר שבע בעת שקיבל קהל. רבי אלעזר אבוחצירא זצ"ל נולד במרוקו בי"ט טבת תש"ח לאביו רבי מאיר שלום אבוחצירא זצ"ל, בנו של ה'באבא סאלי', ולאמו מרת שמחה ע"ה. הרב היה אחיינו של הרב ברוך אבוחצירא – ה'באבא ברוך', המתגורר בנתיבות, ואחיו של המקובל רבי דוד אבוחצירא מנהריה.