נעצרו חמישה דייגים שביצעו דיג לא חוקי בכנרת

פקחי משרד החקלאות עצרו חמישה דייגים שביצעו דיג לא חוקי בכנרת ובאמצעי שאינו חוקי בכנרת – רשתות הנפרסות מהחוף.

ישי קרוב , י' בניסן תשע"ב

הדגים שנתפסו
הדגים שנתפסו
סמי אבו חאלה, משרד החקלאות

פקחי משרד החקלאות ופיתוח הכפר, בסיוע מינהלת הכנרת, תפסו אתמול (ראשון) חמישה אנשים שעסקו בדיג לא חוקי בכנרת.

החמישה נתפסו במסגרת שלושה אירועים שונים, בכל המקרים נתפסו העבריינים כשהם ללא רישיונות דיג וכשהם משתמשים ברשתות דיג מהחוף - שיטת דיג אסורה על פי חוק בכנרת.

הפקחים החרימו את הרשתות וכן, את הדגים שהספיקו לעלות ברשת.

במשרד החקלאות מבהירים כי "במעשיהם, הדייגים פעלו בניגוד לפקודת הדיג, ובכך פגעו בהתפתחות אוכלוסיית הדגים בכנרת, במיוחד לאור העובדה שהדגה מתמעטת ומדובר במשאב מוגבל שהמשרד פועל בדרכים רבות להגדלתו".

העבריינים שנתפסו הם בשנות ה- 35 – 50 לחייהם, כולם תושבי היישובים עראבה וכפר מרר, נלקחו לחקירה וכאמור, הציוד שלהם נתפס על ידי פקחי משרד החקלאות לצרכי החקירה.

יש לציין כי העונש על עבירה זו הוא קנס מינהלי בגובה של 1,500 ₪. במידה ומדובר בעבירה החוזרת על עצמה העונש המקסימאלי הנו מאסר של שלושה חודשים או קנס של 12,900 ₪.

התופעה של דיג לא חוקי באזורים אלו ובתקופה זו של השנה מוכרת לאגף הדיג ונובעת ככל הנראה מכיוון שבעונה זו מי הכנרת מתחממים ודגי האמנון מתקרבים לאזור החוף לשם הטלת הביצים. הדיג האסור במקרים אלו פוגע, כאמור, באוכלוסיית דגי האמנון ומפריע לתהליך ההתרבות שלהם.

מנהל יחידת הפיקוח באגף הדיג במשרד החקלאות, חגי נויברגר, אמר כי "משרד החקלאות רואה בחומרה רבה מקרי דיג המנוגדים לחוק, ועל אחת כמה וכמה בתקופת הקינון וההטלה של האמנונים, כפי שקרה במקרים הנדונים. על מנת למנוע הישנות המקרים משרד החקלאות הגדיל באופן משמעותי את כמות הפקחים הפועלים באזור הכנרת, והחל מה- 17.4.2012 תיאסר לחלוטין למשך 60 ימים כל פעילות דיג באזורי הקינון וההטלה בכנרת (אזור הבטיחה)".