על רקע הסערה: זוכה ב"האח הגדול"

קותי סבג, מבית שמש גבר על ארבעת יריביו, יאנה יוסף, שרי שימחוב, סער סקלי ותמיר ורדי - שנותר עמו עד ההכרזה על המנצח.

ניר הר זהב , י"א בניסן תשע"ב

קוטי סבג
קוטי סבג
צילום: פלאש 90

קותי סבג מבית שמש גבר הערב (שני) על ארבעת יריביו שעלו לגמר העונה הרביעית: יאנה יוסף שיצאה ראשונה מהבית בגמר, שרי שימחוב שיצאה שנייה,  סער סקלי שיצא שלישי ותמיר ורדי שיצא רביעי מהבית.

העונה הרביעית של "האח הגדול" הסתיימה לאחר שלושה חודשים, בהם השתתפו 21 דיירים, שיצאו מהבית ב-13 הדחות עד הגמר ועוד שלוש עזיבות מרצון של דודו קפרא, ברי סימון ואביב זילבר.

"האח הגדול" היא תוכנית מציאות בה נחשפים המתמודדים למצלמות 24 שעות ביממה, ואלה מתעדות כל צעד שלהם ומעבירות אותם לצופים בבית.

העונה האחרונה לוותה בסערה לאחר שאחד המשתתפים חשף בעיתון "ידיעות אחרונות" כי הפקת התוכנית דואגת "למלא" את המשתתפים בכדורים פסיכאטרים בניסיון להשפיע על התנהגותם בתוכנית עתירת הרייטינג.

בחלק מהמקרים החל הטיפול התרופתי עוד לפני שהמתמודדים נכנסו לבית "האח הגדול", והשתתפותם בתוכנית הותנתה בהסכמתם לטיפול זה. במקרים אחרים זומנו המתמודדים לחדר האח הגדול, שם המתין להם ד"ר אילן רבינוביץ' ושכנע אותם לקחת כדורים.

רובם סיפרו על תופעות לוואי דומות כמו סיוטים בלילה, בלבול, בכי ועייפות מוגברת. בעקבות הגילויים הודיע משרד הבריאות כי יפתח בבדיקה אם נעשה שימוש לא אתי בתרופות בתוכנית.