"למדתי את השמחה מאלירז"

מרים פרץ ששכלה את שני בניה: אנחנו עם מיוחד שיודע לצאת מהר הרצל, לשבת אל שולחן הסדר ולהיזכר בניסים והנפלאות שעשה לנו הקב"ה.

חזקי ברוך , י"א בניסן תשע"ב

מרים פרץ ונכדתה
מרים פרץ ונכדתה
פלאש 90

מאות הגיעו היום (שלישי) להר הרצל בירושלים במלאות שנתיים לנפילתו של רב סרן אלירז פרץ הי"ד. לאחר מכן נערך ערב לימוד לזכרו במלון חן הסמוך בהשתתפות משפחתו, חבריו, הרבצ"ר רפי פרץ, קצינים וחיילים.

אמו, מרים פרץ, ששכלה את שני בניה, סיפרה לערוץ 7 על התחושות המעורבות ביום הזה, "שנתיים זה כאילו היה רק אתמול, שנתיים זה נראה רחוק מאוד אבל גם מאוד קרוב. שנתיים של כאב אבל גם של התעלות, לקחת את הגורל ולהפוך אותו ליעוד. שנתיים שאנחנו לומדים לחיות בשמחה, קשה מאוד לשמוח ביום כזה אבל כשאני רואה את כל עם ישראל, ואת האחדות, וכשאני רואה בני נוער עם ציצית ואומרים לי: לקחנו תכונה אחת מאלירז אני מתעצמת. שנתיים נראה לכאורה אתמול ולומדים לחיות עם הכאב ולומדים לחיות עם השמחה בתוך הכאב".

"נצא מפה היום ונערוך את שולחן החג ונשיר 'בכל דוד ודור עומדים עלינו לכלותנו' האויב נשאר אותו אוייב, הוא מנסה לפגוע בחירות שלנו, ועם ישראל תמיד יישב אל שולחן ליל הסדר, ויזכור שקורים יום יום ניסים ומתוך הנס הזה לקום למקום של שמחה".

הגברת פרץ הוסיפה "למדתי מאלירז להיות תמיד שמח בחלקי. ניסיתי להבין מה מקור השמחה שלו. אשתו שלומית שאלה את אלירז מה משמח אותך? ואלירז ענה לה תשובה שהפתיעה אותי 'אני זה לא הכול אני חלק מעם גדול' זה מה שענה לה אלירז. ברגע שכולנו נבין שאנחנו חלק מהפזל שנקרא "עם ישראל" וכולנו יושבים לשולחן החג עם המתים והחיים וכולנו גאים בלהיות יהודי - גאווה זו השמחה הגדולה".

"לוחות הברית באגדה של פסח מסמלים את השבר ומתוך השבר והקושי נולדו עשרת הדיברות החדשות, וגם בליל הסדר נזכור את רגעי הסבל ונמשיך להיות גאים. אנחנו עם מיוחד שיודע לצאת מהר הרצל, לשבת אל שולחן הסדר ולהיזכר בניסים והנפלאות שעשה לנו הקב"ה. ולא לשכוח ותמיד לזכור שאנחנו עם בני חורין ולעולם לא ישברו את החרות שלנו. חג שמח לכל עם ישראל".