"נוער הפריפריה ישא על גבו את החברה בישראל"

"האופק והקדמה בהישג יד ואני משוכנע שאנחנו נפגש בעוד שנים כשאתם תתרמו לחברה, לקהילה ולמשפחותיכם", אמר השר כחלון.

בני משה , י"ב בניסן תשע"ב

הכנס אתמול
הכנס אתמול
יח"צ

ארגון הנוער 'מקום בלב' של ה-OU בישראל, פתח אתמול (ב') את אירועי חג החירות, בו השתתפו 1500 חניכים בפארק המים ימית 2000 שבחולון.

החניכים נהנו ממתקני האתר, אפו מצות, צפו במופע מרתק 'חיים לאחר המוות', השתתפו בטורניר כדורגל, טורניר כדורסל ונהנו ממשחקי חשיבה.

החניכים הגיעו מהסניפים הפזורים ברחבי הארץ: נתניה, מעלה אדומים, בת-ים,תל-אביב, גדרה, בית שמש, נהריה, אשדוד, קרית-גת, קרית-מלאכי, רחובות, חולון,נתיבות ושדרות. בשעות הערב התכנסו החניכים לסיכום האירוע בהרקדה וברכות של מנכ"ל 'מקום בלב' ישראל גורן.

גורן הנרגש אמר לילדים שהם מתנה של אביב ושמחה גדולה. אברהם ליפשיץ ראש חמ"ד ברך את החניכים, וגם רב הארגון, הרב שלמה יפרח.יו"ר הבית היהודי, שר המדע והטכנולוגיה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ היה אורח הכבוד באירוע ואמר: "אני מוכרח לומר לכם שרק לראות את המראה הנהדר הזה, היה שווה לבוא. בעם ישראל יש דעות שונות ונישות שונות, אבל לב אחד.

הערבות ההדדית ויצירת האחדות היא ההכנה האמיתית לחג הפסח ולגאולת העם".

שר החינוך, גדעון סער מסר את ברכתו: "אני רואה בתוכנית החינוכית חלון הזדמנויות לבניית חינוך הזהות היהודית והחינוך הערכי של כל אחד ואחת מכם, תוך הענקת סיכוי אמיתי לחיים ערכיים בעתיד כאן בארץ כאזרחים מובילים ומנהיגים ביישובכם".

גם משה כחלון, שר הרווחה העביר את ברכתו לילדים: "אני מאמין ביכולתכם ואתם תהיו השדרה שתורמת ונושאת על גבה את החברה בישראל. האופק והקדמה בהישג יד ואני משוכנע שאנחנו נפגש בעוד שנים כשאתם תתרמו לחברה, לקהילה ולמשפחותיכם".

במהלך הברכות עלתה לבמה החניכה טל יבגי (14) מנתיבות, שסיפרה בהתרגשות על הסיוע של 'מקום בלב' במהלך השבועות האחרונים של המתקפה בדרום: "בהתקפה האחרונה של הגראדים המדריכה הודיה דאגה לקיים פעילות ולשמור על קשר, לשאול בשלומנו ולחזק אותנו.הפעילות של מקום בלב הוסיפה המון, היא לימדה אותי הרבה וקידמה אותי בתחום החברתי".

אבי ברמן, מנכ"ל ארגון ה-OU: "למה נכתב 'כנגד' ארבעה בנים ולא 'על' ארבעה בנים? כיוון שהקב"ה לא אוהב לראות את עם ישראל מפוצל לסוגים שונים. כשכולנו יחד מאוחדים,אנחנו עם אחד. אני עומד פה ורואה את מגוון ילדי מקום בלב מכל הסוגים השונים, מאוחדים וכך צריך להיכנס לחג החירות"'מקום בלב' ארגון הנוער של ה- OU בישראל, פועל מעל עשור בקרב אלפי בני נוער בגילאי 10-18.

הארגון פועל בעשרות סניפים מנהריה עד נתיבות ומשלב עבודה בקרב הקהילה על מגוון מוסדותיה תוך הענקת תוכן ציוני ויהודי בתרבות הפנאי. ארגון ה-Orthodox Union הינו ארגון עולמי המאגד בתוכו מעל 1000 בתי כנסת וקהילות ברחבי צפון אמריקה ובישראל. סימן ההכשר של הארגון מודפס על כ-500,000 מוצרים, בלמעלה משמונים ושמונה מדינות ברחבי העולם.

הארגון מהווה את גוף הכשרות הגדול והמוכר בעולם וכל רווחיו מופנים לפרויקטים ולפעילויות היהודיות בארץ ובעולם. המרכז הישראלי שלה-OU פועל בחזיתות חברתיות שונות ומספק מענה לצרכי השעה של החברה הישראלית בתחומי נוער בסיכון, נוער וילדים בפריפריה, קירוב בין דתיים לחילוניים, סיוע לעולים ועוד.