התרגשות במשפחת בניזרי לקראת ליל הסדר

בנו של הרב בניזרי מספר על ההכנות האחרונות לקראת שלחן הסדר בהנהגתו של אבי המשפחה, "השנה נרגיש מעבדות לחירות".

בני טוקר , י"ג בניסן תשע"ב

בניזרי לאחר שחרורו
בניזרי לאחר שחרורו
פלאש 90

אריאל בניזרי, בנו של השר לשעבר, הרב שלמה בניזרי, מספר על ההתרגשות המיוחדת במשפחה, לקראת ליל הסדר בהנהגתו של האב, שחזר לביתו לפני מספר שבועות.

 "יש תחושה מאוד גדולה, כפי שרבים מרבים להגדיר אותה, של יציאה אמיתית מעבדות לחרות. אמנם כבר בשנה שעברה, אבא היה איתנו בליל הסדר. אבל השנה התחושה היא לגמרי אחרת. בשנה שעברה הוא היה איתנו, אבל ידענו שהיום הוא איתנו, ומחר הוא כבר לא איתנו, שהוא חוזר בחזרה למאחורי סורג ובריח. ידענו שאין לו חרות אמיתית וזה משהו שהעיב עלינו כל החג. אבל השנה, סוף סוף האב נמצא איתנו בחיק המשפחה".

בניזרי מספר שהוריו של הרב שלמה בניזרי יפגשו אותו בסדר לראשונה אחרי זמן רב. "השנה נרגיש חירות אמיתית, אנחנו כבר יודעים מה זו העבדות כשאבא שלי היה נמצא בה עד היום, ואיפה החירות האמיתית שעכשיו הוא איתנו ביחד. גם ההורים שלו, שלא ראו אותו תקופה ארוכה, יבואו לסעוד איתנו ביחד בליל הסדר".

לדבריו, ליל הסדר של משפחת בניזרי, היה תמיד מוקד משיכה ליהודים רבים שרוצים להתקרב ליהדות. "כל בני הבית יושבים מסביב לשולחן החג, וקוראים את ההגדה. כשמגיעים למגיד, לסיפור יציאת מצרים ולניסים שהקב"ה עשה לעם ישראל. אבא פונה לכל אחד מהמסובים וכולם צריכים לקיים את והגדת לבנך ביום ההוא. כל אחד מצווה לספר על יציאת מצריים, להגדיל ולשבח את מעשיו של הקב"ה. אבא פונה לכולם מהגדולים ועד הקטנים ואפילו לתינוקות, כמובן שגם הוא מרבה לספר ביציאת מצריים. כל השנים מאז שאני קטן אני זוכר שתמיד, הצטופפו סביב שולחן הסדר שלנו הרבה אנשים, כולל אנשים לא דתיים, שבאו לראות מה זו שמחה ומה זה ליל סדר יהודי. אני יודע שהרבה אנשים התחזקו מאוד ומשפחות שנבנו בזכות ליל הסדר הזה".

הוא לא שוכח לציין גם את המטעמים של אם המשפחה האימא והסבתא המסורה. "מתחת לידה הטובה והמבורכת של אימא שלי, יוצאים מאכלים משובחים כל השנה וכפליים בליל הסדר".