אלו"ט: ראש עיריית ירושלים בגד בנו

יו"ר אלו"ט בירושלים זועמת על החלטת ראש העיר למכור את בית הספר יד המורה למכון לנדר, "זה בית הספר היחיד שמשלב אוטיסטים".

בני טוקר , י"ד בניסן תשע"ב

נגד הדרה. ברקת
נגד הדרה. ברקת
פלאש 90

זעזוע רב בקרב הורים לילדים אוטיסטים בעקבות ההחלטה של ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, לסגור את בית הספר יד המורה שמשלב ילדים אוטיסטים עם ילדים רגילים.

תמי יונה, יו"ר אלו"ט בירושלים, אומרת לערוץ 7 כי ברקת ייזכר לדיראון עולם כמי שפגע בילדים האוטיסטים פגיעה אנושה, "אנחנו פשוט בהלם. השקענו בבית הספר הזה, חמש עשרה שנה. מיליוני שעות עבודה של הורים וצוותים מיוחדים כדי שהרעיון הזה, של שילוב בין ילדים רגילים לילדים אוטיסטים יצא אל הפועל".

לטענתה בית הספר, משמש דוגמא לשיטת השילוב בעולם כולו, "זה בית ספר שמביא לנו כבוד גדול. פגשתי משלחות חינוך מסין, מרוסיה, מאנגליה וצרפת אף אחד לא האמין. גם בסיור שעשיתי בארה"ב, אנשים נפלו שם מהכיסאות. אף אחד לא מאמין שאפשר לשלב בין ילדים אוטיסטים לילדים רגילים. יד המורה, בניהולה של אנה גורם זה סיפור הצלחה מיוחד במינו".

יונה טוענת שברקת הונה אותם, "כשראש העיר הקודם, אורי לופוליאנסקי רצה לעשות משהו דומה, ברקת עזר לנו. היום הוא רוצה לעשות את אותו הדבר, לבוא ולמכור מוסד ממלכתי לעסק פרטי, ולזרוק אותנו לבית ספר אחר בפסגת זאב, זו ממש גזירה קשה. ראש העיר הפתיע אותנו, הוא לא דיבר איתנו לפני שחתם על גזירת הגרוש. לצערי עכשיו בערב פסח משפחות רבות עצובות, יצאנו מעבדות לעבדות".

יונה מזהירה מפני מלחמת אחים, "התחושה שלנו שיש כאן דיל עם החרדים לקראת הקדנציה השנייה בעירייה. גרתי בשכונת רמת אשכול כל חיי, ואני בת למשפחה עם ילדים חרדים, הרעיון הזה של הפיכת בית הספר הממלכתי המיוחד לבית ספר לתעסוקה לציבור החרדי יכניס הרבה שנאה ומלחמות. אנחנו חשים שמכרו אותנו, תמורת הסכמים פוליטיים".

בתגובה לדברים נמסר מעיריית ירושלים כי, "הדברים אינם נכונים לחלוטין וגובלים בהוצאת דיבה. אין שום כוונה לסגור את בית הספר אלא להרחיבו ולחזקו. ראש העיר רואה בבית הספר מפעל חינוכי ייחודי המהווה דוגמא ארצית לשילוב תלמידים בעלי לקויות בחינוך הרגיל ופועל כל העת לחזקו ולהרחיבו. העירייה פועלת להקמת מרכז אקדמי ציוני ענק בשכונת רמת אשכול אשר יהווה עוגן חינוכי וצעיר ויביא סטודנטים ומשפחות צעירות לשכונה.

כחלק ממהלך זה מתוכננת העברתו של בית הספר יד המורה הסובל ממצוקת מקום לבית-ספר אשר יעבור התאמה לייחודו ולהיקף פעולותיו  יוצאות הדופן וכל מהלך ההעברה יעשה בתיאום מלא עם הנהלת ביה"ס וועד ההורים. המהלך יקדם את בית הספר ויכלול מבנה חדש וגדול יותר, שיותאם לצרכי התלמידים ברמה הפיזית ובסטנדרטים הגבוהים ביותר.

העתקת בית הספר למיקומו החדש נועדה לקרב את מבנה בית הספר למקום המגורים של מרבית התלמידים הלומדים בו וצפויה לאפשר קליטה גדולה יותר של תלמידים נורמטיביים, דבר שיביא לשילובם של יותר תלמידים בעלי צרכים מיוחדים. כל זאת בעקבות הביקוש הגבוה לבית הספר ורשימת ההמתנה (מצד ילדים בעלי צרכים מיוחדים ונורמטיביים)".

ערוץ 7 פנה גם למשרד החינוך לקבלת תגובה לדברים וכשזו תגיע היא תפורסם.