שר התיירות: החלטת ועדת השרים - מפלה

ועדת שרים אישרה את ביטול מבחני התעסוקה להורים, שילדיהם נמצאים במעונות היום בישובים בעלי מעמד סוציו-אקונומי נמוך.

חזקי ברוך , י"ז בניסן תשע"ב

סטס מיסז'ניקוב
סטס מיסז'ניקוב
צילום: פלאש 90

ועדת השרים לענייני חברה וכלכלה החליטה לפני שבוע על ביטול מבחני ההכנסה עבור קבלת הנחה במעונות היום. כך נודע היום (שני) לאחר ששר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, פרסם את תגובתו להחלטה.

עד היום, אשה שרצתה לקבל הנחה עבור הבן או הבת הנמצאים במעונות היום נדרשה להגיש בקשה מסודרת בצירוף תלושי משכורת שלה ושל בעלה. כעת, על פי החלטת ועדת השרים מבחן התעסוקה לא יהווה תנאי מקדמי לקבלת הסבסוד באותם ישובים המשתייכים לשלושת האשכולות החברתיים-כלכליים הנמוכים.

שר התיירות סטס מיסז'ניקוב (ישראל ביתנו) דורש מראש הממשלה נתניהו לבטל את החלטת הקבינט החברתי-כלכלי, "מדובר בהחלטה מפלה לרעה את האוכלוסייה הנושאת במלוא הנטל הכלכלי והיצרני במדינה, ועומדת בסתירה להמלצות טרכטנברג, ולסיכומים עם ישראל ביתנו".

מיסז'ניקוב הגיש ערר על ההחלטה, והוא דורש להביאה להכרעת הממשלה באופן מיידי.

ח״כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו) אמרה כי "המשימה העקרית של המשק הכלכלי צריך להיות הרחבת שוק העבודה כדי להרחיב את אותם 38% שעובדים ומשלמים מיסים ובעצם נושאים על כתפיהם את העול הכלכלי".

"לכן רוב העזרה שהמדינה נותנת בדיור, מעונות, ובסבסודים שונים, בבסיסה צריך לעמוד הקריטריון של מיצוי כושר השתכרות כגורם מעודד ליציאה לשוק העבודה. כדי לעזור לאוכלוסיה זו לצאת מרמת העוני לא מספיק לתת להם סבסוד במעונות אלא צריך לטפל בשורש הבעיה והוא הוצאתם לשוק העבודה", הוסיפה קירשנבאום.