היום בכנסת: דיון על הסדרת הישובים

בעקבות דרישת תקיים הכנסת דיון פגרה בסוגיית חוק הסדרת הישובים. היוזם, דנון: "נעביר חקיקה שלא תותיר מקום לספק - לא יהיה פינוי".

שמעון כהן , כ"ו בניסן תשע"ב

הכסאות הריקים בכנסת
הכסאות הריקים בכנסת
פלאש 90

בעקבות דרישת חבר הכנסת דני דנון יתקיים היום בכנסת כינוס פגרה מיוחד בו ידונו הח"כים בחוק ההסדרה.

יוזם הכינוס המיוחד, סגן יו"ר הכנסת, ח"כ דני דנון אמר: "הליכוד נבחר כדי לפעול למען ההתיישבות ביו"ש - והמחנה הלאומי בכנסת אומר לא לפינוי גבעת האולפנה ובית המכפלה". 

על פי תקנון הכנסת אסף דנון מעל 25 חתימות של חברי כנסת מהמפלגות השונות שתמכו בכינוס הדיון.

נזכיר כי חוק ההסדרה קובע כי במקום לפנות ישובים שנבנו באישור המדינה, אך יש עליהם חשש למעמד של קרקע ערבית פרטית, אותם ישובים שבעלי ותק מסוים לא יפונו, ובמקום זאת, יינתן פיצוי לתובעים הערבים שיוכיחו את בעלותם על הקרקע.

"נעביר חקיקה ראשית שלא תשאיר מקום לספקות - לא נאפשר פינוי ישובים", אמר דנון. בין החתומים על היוזמה חברי כנסת מהליכוד, האיחוד הלאומי, הבית היהודי, ש"ס, יהדות התורה וקדימה.

לקראת הדיון החלו ארגוני ימין מרכזים מאמץ מול שרי הממשלה ומפעילים עליהם לחץ לתמיכה בחוק. נזכיר כי בדיון שהתקיים אתמול תקפו שרי הליכוד את ראש הממשלה נתניהו ותבעו ממנו תשובות נחרצות סביב סוגיית ההרס המתוכנן ברחבי יהודה ושומרון. השר גדעון סער הודיע לראש הממשלה כי אם לא יימצא פתרון יתמכו השרים בחוק ההסדרה. הדברים מנוגדים לעמדתו של נתניהו עצמו המעדיף להגיע להסדר בין המתיישבים והממשלה שיהיה מקובל על בית המשפט. בדיון שהתקיים אתמול לא הגיב נתניהו לדברים אלא הודיע שהם נבחנים.

נזכיר כי בראיון ליומן ערוץ 7 ציין חבר הכנסת זבולון אורלב, יוזם אחד מחוקי ההסדרה, כי בכוחו של החוק להביא לפתרון עבור כ-9000 יחידות דיור ברחבי יהודה ושומרון.