הסוף למלחמה בין אפל לסמסונג?

שופט בית המשפט המחוזי בסן פרנסיסקו הורה לשתי החברות להתחיל תהליך הסדר בפני שופט כדי להגיע להסכמות בנוע לסכסוך הפטנטים ביניהן.

דורון רותם שני , כ"ז בניסן תשע"ב

אפל
אפל
רויטרס

אפל (Apple) וסמסונג (Samsung), החברות המובילות במכירות גלובליות של טלפונים חכמים, שנמצאות מזה כשנה בקרב פטנטים מר, הודיעו כי הן מתכוונות לשבת זו מול זו ולנסות להגיע להסכמה שתביא לקץ הסכסוך.

מדובר בתביעות ההדדיות שהגישו החברות זו מול זו בארצות הברית, בסן פרנסיסקו, כהמשך לתביעות שהוגשו במקומות אחרים בעולם, כולל אוסטרליה, סין, גרמניה וצרפת.

מנכ"לי שתי החברות, טים קוק של אפל מצד אחד וצו'י גי-סאנג מצדה של סמסונג - בהמלצת השופט הראשי שדן בעניינן של החברות - אמורים להיפגש לתהליך הסדר משפטי שייערך כשהבורר יהיה שופט אחר מבית המשפט המחוזי, ג'וזף ספרו. לרשותם עומדים 90 יום להגיע להסדר לאחריו יחזרו לבית המשפט כדי לאשר אותו או כדי להביא את הסכסוך לכדי הכרעה בבית המשפט.

כזכור, הצליחה אפל לעצור את המכירות של הטאבלט של סמסונג, Galaxy Tab 10.1  באוסטרליה ובגרמניה, לאחר שטענה שהטאבלט המסוים הזה משתמש בפטנטים ששייכים לחברה ונעשה בהם שימוש בייצור ה-iPad, כשבתגובה הגישה סמסונג תביעות במקומות שונים כנגד ה-iPhone 4 וה-4S בטענה שהם משתמשים בפטנטים שלה.

ההערכה היא שאם שתי החברות יצליחו להגיע לידי הסכמה לגבי התביעות ההדדיות בארצות הברית, זה יוביל להסדר שיגרום להסדרת הסכסוך ביניהן באופן גלובלי. כזכור, סמסונג היא זו שאחראית רוב המעבדים עליהם מבוססים המוצרים הנוכחיים של אפל, ובין שתי החברות יש עסקים משותפים שמוערכים בכ-8 מיליארד דולר.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il