יועז הנדל: שמעתי על ההטרדה ולא נרדמתי

ד"ר יועז הנדל, ראש מערך ההסברה הלאומי לשעבר שהתפטר בעקבות פרשת נתן אשל, מתייחס לראשונה לנסיבות שהביאו אותו לעזוב את לשכת רה"מ.

עוזי ברוך , כ"ט בניסן תשע"ב

ד"ר יועז הנדל
ד"ר יועז הנדל
ערוץ 7
יועז הנדל, ראש מערך ההסברה לשעבר בלשכת ראש הממשלה, התייחס בראיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2 לפרשת נתן אשל שבעקבותיה עזב את תפקידו.

"שני לילות לא ישנתי ובסוף החלטתי שאין לי ברירה ועשיתי מה שעשיתי, אבל הרגשתי שלא הייתה לי ברירה אלא לדווח למרות שאני עלול לחרוץ את גורלו של אשל", הוסיף. "אבל מכיוון שנשאתי בתפקיד בכיר ומכיוון שהגיעו אליי – אמנם ויתרתי על העמדה שבה הייתי אבל אני לא רואה דרך אחרת. הייעוץ שניתן לנו קבע שעלינו ללכת ליועץ המשפטי לממשלה. גם בדיעבד אני מאמין שעשינו את הדבר הנכון".

באשר להתנהלות לשכת רה"מ, אמר הנדל: "הזהירו אותי כי לשכת ראש הממשלה היא קן צרעות ומאורת נחשים. כמעט כולם אמרו לי, וחשבתי שאוכל לעשות את זה אחרת, אבל אני שמח שעשיתי את הניסיון הזה. התמונה היא לא שחור ולבן. בסופו של דבר יש שם אנשים מסורים כמו גם דברים לא טובים. התמונה מורכבת ולכן צריכים להיות שם אנשים טובים ככל שניתן".

בטור שפרסם הנדל בסוף השבוע האחרון בידיעות אחרונות, כתב "אדם קם בבוקר, מוצא עצמו שותה קפה עם ראש הממשלה... הצטרפתי ללשכת ראש הממשלה כיוון שהאמנתי, ואני עדיין מאמין, שבני הדור שלי חייבים להשפיע בכל מקום אפשרי, אין אחרים. בסופו של דבר עזבתי. כל היתר - סיפורים: מי דיווח, כמה, למה ואיך". עוד הוסיף כי "הפרשה שזכתה לסיקור מוגזם אינה טרגדיה לאומית, אלא רק אפיזודה שבמקרה לקחתי בה חלק". הנדל התייחס לתובנות שהפיק בעת שמילא את תפקידו כיועץ בלשכת ראש הממשלה וציין כי "החופש לומר ולכתוב כרצונך שווה הרבה. הרבה מעבר למה שמשערים".