"יש הוכחות שיהודה כ"ץ בחיים"

פרחייה היימן, אחותו של יהודה כץ, מנעדרי הקרב בסולטן יעקוב, קוראת לראשי מערכת הביטחון להחזיר את בנם הביתה.

בני טוקר , א' באייר תשע"ב

שלושים שנה לאחר הקרב בסולטן יעקוב, עדיין מנסים שלוש משפחות הנעדרים, למצוא בדל מידע, אודות יקיריהם.

פרחייה היימן, אחותו של יהודה כץ מנעדרי הקרב בסולטן יעקוב, אומרת לערוץ 7, כי למשפחה אין יום זיכרון, "אנחנו שאף פעם לא ידענו מה עלה בגורלו של יהודה, אצלנו כל השנה יש תחושות קשות, אנחנו כל הזמן מרחפים בין שמיים וארץ".

לטענתה, הניסיונות להשתיק את המשפחות, ולהכריז על הילדים כעל חללים, נעשו ממניעים זרים, "חשוב שכולם יזכרו, שיש שלוש משפחות של חיילים שיצאו למשימה וטרם שבו. הקרב הזה ביום הראשון של מלחמת לבנון הראשונה, מול הסורים, בכ' בסיון, היה קרב שחשוב שילמדו ממנו איך לעולם לא לנהל קרב. זה היה קרב נוראי באמצע הלילה בין כוחות שריון לסורים, המפקדים ברחו מהשטח והשאירו שם חיילים".

"לצערי האנשים שעומדים בראש מערכת הביטחון ובעיקר שר הביטחון אהוד ברק ששימש בהרבה תפקידים, ואריק שרון שבעצמו לא חי ולא מת, כל האנשים האלה עושים הכול כדי להשכיח את המחדל".

היימן טוענת, שיש להם מידע אמיתי כי אחיה עדיין בחיים, "אנחנו חזקים באמונתנו, אנחנו לא אנשים טיפשים, וקיימת תשובה באשר לגורל הנעדרים. כל עוד רוחנו באפנו, נעשה הכל כדי לקבל את התשובות. יש לנו ידיעות  שמטות את הכף לפחות בעניינו של יהודה כץ.

ניהלנו משפט קשה מאוד, במשך שבע שנים, מול המדינה שרצתה להכריז עליהם כחללים. לצערנו בית המשפט היטיל איפול מוחלט על כל מה שנחשף במשפט. נעשו הרבה עיוותים כדי להגיע להכרזה עליהם כחללים. אבל אני מאמינה שאח שלי עדיין בין החיים".

היא מקווה שמערכת הביטחון תחדש את המאמצים להשיב את הבנים הביתה, "אני מאמינה שאח שלי עדיין בחיים. אני פונה לכל מי שיש לו ניצוץ יהודי שלא להרים ידיים ולא להתייאש. הדרישה שלי שיחזירו את הבנים הביתה. אימא שלי נפטרה לפני שנה אחרי שברון לב, אבא עדיין מחזיק מעמד. סבי יקותיאל כץ נשרף באושויץ והתפילה שלי שאחי יקותיאל יהודה כץ עוד יחזור אלינו".

ערוץ 7 פנה למשרד הביטחון לקבל תגובה לטענות וכשזו תגיע היא תתפרסם