קרא: סוף לתופעת "הדגנים והדיסקינים"

סגן השר לפיתוח הנגב והגליל, איוב קרא (ליכוד), תוקף במילים חריפות את דברי ראש השב"כ לשעבר וקרא להאריך את תקופת הצינון ל-5 שנים.

חזקי ברוך , ז' באייר תשע"ב

ח"כ קרא
ח"כ קרא
יוני קמפינסקי

סגן השר לפיתוח הנגב והגליל, איוב קרא (ליכוד), תוקף במילים חריפות את דבריו של ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין.

לדבריו, "יציאתם של בכירים במערכת השלטון עד זמן לא רחוק נגד מנהיגי האומה שנבחרו באופן הלגיטימי ביותר הינה קריאת תגר על שלטון החוק במדינת ישראל".

קרא הוסיף כי ידרוש מהממשלה להרחיב את חוק הצינון לחמש שנים במיוחד לגבי נושאי משרות בכירות בטחוניות "כדי לשים קץ לתופעת הדגנים והדיסקינים שמסכנת את עתיד ישראל".

ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין, תוקף בחריפות את ראש הממשלה נתניהו ואת שר הביטחון ברק ואומר כי אין לו אמון ביכולתם להנהיג מלחמה עם איראן או מלחמה אחרת באזור.

"ראיתי אותם מקרוב", אמר דיסקין, "שניהם, זה מקיסריה וזה ממגדלי אקירוב, מייצרים מצג שווא לציבור בסוגיית איראן. הם יוצרים כביכול תחושה שאם ישראל לא תפעל, תהיה לאיראן פצצה גרעינית, אף שלדעת מומחים תקיפה של איראן תאיץ את התחמשותה בנשק גרעיני".

בעניין התהליך המדיני אמר ראש השב"כ לשעבר כי לממשלה אין כל עניין לקדם את המשא ומתן עם הפלסטינים. לדבריו, ראש הממשלה יודע כי הקואליציה תתפרק אם יעשה צעד קטן לקראת הפלסטינים. הוא הזהיר כי אם לא נתעשת, יפרוש אבו מאזן בתוך שנה-שנתיים וכל אחד שיחליף אותו יהיה גרוע יותר.