ראש מועצת חוף אשקלון: פיצוי המדינה לא מספיק

ראש מועצת חוף אשקלון מברך על היוזמה לפצות תושבים שאיבדו ימי עבודה בשל ירי טילים, אך סבור שהפיצוי צריך להיקבע ע"פ השכר הממוצע.

בני טוקר , י' באייר תשע"ב

הגראד בבאר שבע
הגראד בבאר שבע
איחוד הצלה

ועדת הכספים דנה השבוע בהצעת האוצר לפיצוי תושבי הדרום שנפגעו מסבב הלחימה האחרון בדרום.

על פי התקנות שהובאו לאישור הוועדה, 230 שקלים ישולמו בעבור אובדן של כל יום עבודה וזאת בעקבות אי-קיום הלימודים וסגירת מוסדות החינוך על ידי הרשויות המקומיות בסבב הלחימה בדרום.

יאיר פרג'ון, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, אומר לערוץ 7 שחשוב לפצות את התושבים בצורה ריאלית, "הכיוון של הפיצוי הוא חיובי, אבל צריכים להבין ש-230 ש"ח ליום, זה שכר מינימום. ירי הטילים משבש את החיים, הורים לא שולחים ילדים, האימא לא הולכת לעבודה וזה נזק".

לדבריו, התושבים רוצים לחיות באזור, למרות הבעיות הביטחוניות אבל המדינה צריכה גם כן, לסייע להם, "לא באנו לכאן לשישים שנה, אלא לאלף שנה. אבל המדינה צריכה לסייע לנפגעים. אין שום הצדקה שאזרחים יפסידו ימי עבודה כי המדינה לא יכולה לתת בטחון. אני מבין את המצב וכנראה שככה זה ימשך לעוד הרבה שנים אבל ראוי וצריך שהמדינה תיתן סיוע".

פרג'ון מספר, שהאירועים הביטחוניים גוררים אחריהם לא פעם, גם ביטולים ונזקים כלכליים, "אני יכול לספר לך שאירוע כמו שהיה בזיקים אתמול בלילה, מוריד למשך שבועיים הגעה של אנשים לחוף. רצינו לארגן את פסטיבל 'קוקה קולה' בקיץ, אמרו לי מי יערוב לך שלא תהיה פתאום רקטה והכול יתבטל, מי יפצה אותנו".