נמצאה גלויה עם כתב ידו של היטלר

היטלר אמנם ניסה להסתיר כל מידע על עברו כשעלה לשלטון, אולם כעת נחשפת גלויה שכתב כשהחלים מפציעה במהלך מלחמת העולם הראשונה.

ציפי בלום , ט"ו באייר תשע"ב

מי כתב? אילוסטרציה
מי כתב? אילוסטרציה
פלאש 90

התגלתה גלויה, שעד כה הייתה ממקור בלתי ידוע, וכיום מיוחסת לשולח אדולף היטלר בזמן שהיה חייל במלחמת העולם הראשונה. הגלויה התגלתה במהלך פרויקט היסטורי אירופאי. כך מדווחת רשת BBC.

הגלויה של היטלר, שנשלחה בשנת 1916, בעודו מחלים מפצעי מלחמה, נמצאה במינכן, גרמניה.

אוניברסיטת אוקספורד מספקת ייעוץ מומחים בנוגע לפרויקט אירופה 1914-1918, המציג את היסטוריית היבשת בתקופה.

ד"ר סטיוארט לי מאוקספורד אמר שכאשר מצא את הגלויה הוא ממש הרגיש צמרמורת עוברת בגופו. "היה לי קשה להאמין שבמהלך אירוע מקומי לתיעוד סיפורים של מקומיים נמצא מסמך לא מוכר בכתב ידו המקורי של היטלר", אמר והוסיף כי למרות שבעבודתו הוא רגיל להחזיק מסמכים נדירים, הפעם ההרגשה הייתה שונה.

הגלויה נשלחה לקארל לאנצהאמר, חייל באותה יחידה בו שירת היטלר, בתקופה בה שהה היטלר הרחק מקו החזית בניסיון לחלים מפציעות מלחמה.

מומחים לנושא היטלר בזמן מלחמת העולם הראשונה טוענים כי מכתבים נוספים שנשלחו על ידי היטלר באותה התקופה והיו ידועים הם לחברים אחרים ביחידה הצבאית. ההיסטוריונים טוענים כי כל שאר החיילים כתבו לבתיהם.

בגלויה ככתב היטלר כי הוא צריך לעבור טיפול שיניים, וכי הוא מצפה לחזור להילחם בחזית. החוקרים טוענים כי מדובר בבקשה מוזרה יחסית לאותו הזמן ושלב המלחמה, גם בקרב האנשים הפטריוטים יותר.

בנוסף, מדובר במסמך מיוחד משום שכאשר עלה היטלר לשלטון הוא ניסה להעלים כל ראייה בנוגע לעברו, ואף ניסה לשכתב חלק מההיסטוריה האישית שלו.