פוענח רצח בכיר חברה קדישא בחיפה

תושב בית שמש נעצר בחשד שביצע את רצח הרב הסה ז"ל, בכיר חברא קדישא בחיפה לפני כשנה וחצי. בסוף השבוע יוגש נגדו כתב אישום.

שמעון כהן , י"ז באייר תשע"ב

אילוסטרציה
אילוסטרציה
פלאש 90

הותר לפרסום כעת כי היחידה המרכזית של משטרת מחוז חוף פיענחה את רציחתו של מנכ"ל חברה קדישא בחיפה, הרב בנימין הסה ב-16 בינואר 2011 סמוך לביתו.

כזכור, הרב הסה נורה מטווח קצר מספר כדורים על ידי חשוד שנמלט מהזירה כאשר אישתו של הסה עמדה בקרבת מקום והייתה עדה לכל האירוע.

נגד החשוד במעשה, יצחק חזן, תושב בית שמש בן 40 יוגש בסוף השבוע כתב אישום.

נזכיר כי על פי דיווחים שונים היה הרב הסה נתון ללחצים ואיומים של גורמים שונים בעלי אינטרסים בתחומי הקבורה, והפרשה הגיעה לדיון מיוחד בכנסת בו הועלו תיאורים קשים של התמודדות אנשי חברה קדישא עם תופעות דומות. ח"כ מקלב סיפר בדיון המיוחד כי ר' בני הסה ז"ל סבל מהתנכלויות רבות ואף נפצע קשה מאד מתקיפה בה נשפכה על פניו חומצה. "מר הסה ציווה במותו את חייהם וביטחונם של עובדי הציבור – עובדי החברה קדישא. המשטרה נכשלה כשלון חרוץ באופן טיפולה בעובדי הציבור הללו וברור כעת ממבחן התוצאה שלא נעשה דבר על ידי המשטרה כדי למנוע את הרצח", אמר מקלב.

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ אזולאי, ציין כי הציע לר' בני הסה לפנות למשטרה אולם ר' הסה ז"ל אמר כי הוא מיואש מאופן הטיפול המשטרתי בתלונותיו. ח"כ אזולאי סיפר לועדה כי בתאריף 7.9.04 הוא שלח מכתב אל השר לביטחון פנים, באותה תקופה, ח"כ גדעון עזרא, המבקש לפעול להגנתו של מר בני הסה. המכתב לא זכה למענה.

כאמור כעת נראה כי הפרשה הגיע לפענוח עם מעצרו של חזן. בתאריך 23/11/11 חלה התפתחות משמעותית בתיק החקירה כאשר אקדח שנמצא מוסלק בין אבנים במקווה בבית שמש ע"י פועל במקום נמצא מתאים בבדיקה בליסטית לאקדח שנגנב מחיפה במהלך שנת 2001 . בבדיקות מז"פ נקשר האקדח לחשוד יצחק חזן המתגורר בבית שמש. על בסיס פעולות חקירה נוספות נמצא כי החשוד נקשר לזירת האירוע בזמן הרצח. החשוד נעצר וביחד עמו נעצרה גרושתו. בחקירתה מסרה פרטים המחזקים את הקשר של החשוד לביצוע העבירה המיוחסת לו והיא רציחתו של המנוח.

במהלך החקירה המסועפת נגבו עדויות ממספר עדים ונעצרו 2 חשודים נוספים שנחקרו בחשד למעורבות ברצח ששוחררו לאחר חקירתם.