אלוף אמיר אשל מונה למפקד חיל-האוויר

אלוף אמיר אשל מונה למפקד חיל-האוויר במקומו של אלוף עידו נחושתן, המסיים את תפקידו כמפקד חיל-האוויר. גנץ: חיל-האוויר הטוב בעולם

חגי הוברמן , י"ח באייר תשע"ב

אלוף אמיר אשל
אלוף אמיר אשל
צילום: דובר צה"ל

אלוף אמיר אשל מונה היום למפקד חיל-האוויר בטקס חגיגי בלשכת הרמטכ"ל במחנה "רבין" (הקריה) בתל אביב, במעמד שר הביטחון אהוד ברק, ראש המטה הכללי רב- אלוף בנימין (בני) גנץף ובנוכחות חברי פורום המטה הכללי ומשפחות המפקדים.

אלוף אמיר אשל החליף בתפקידו את אלוף עידו נחושתן, המסיים את תפקידו כמפקד חיל-האוויר ועתיד לפרוש מצה"ל לאחר 37 שנות שירות (מתוכן 6 כאלוף).

שר הביטחון אהוד ברק, בירך את אלוף נחושתן ואמר כי "חיל-האוויר, לאורך שני הדורות האחרונים, הוא זרוע ההכרעה העיקרית של ישראל ואבן הראשה של כוח ההרתעה שלה".

הרמטכ"ל, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ, הודה למפקד חיל-האוויר היוצא על עשייתו רבת השנים ואמר כי "יש לנו את חיל-האוויר הטוב בעולם. על כתפיו של החיל משקל אסטרטגי גדול, משמעותי ומיידי".

מפקד חיל-האוויר היוצא, אלוף עידו נחושתן אמר כי: "חיל-האוויר הוא גוף הפועל בכל יום, בכל רגע, 365 ימים בשנה, מדן ועד אילת ובכל העולם, כאשר לנגד עיניו עומד כל העת ביטחון מדינת ישראל."האלוף נחושתן איחל הצלחה רבה לאלוף אשל ואמר כי הוא סמוך ובטוח ביכולתו להנהיג את חיל-האוויר באתגרי העתיד.

מפקד חיל-האוויר הנכנס, אלוף אמיר אשל, הודה לשר הביטחון ולרמטכ"ל על האמון שהביעו בבחירתו לתפקיד ואמר כי "האלוף עידו נחושתן משאיר אחריו חיל-אוויר חזק ואיכותי עם תהליכים רבים בצלמו ובדמותו. לפנינו עומדים מבחנים משמעותיים ואנו מוכנים לכל משימה לה נדרש.