י-ם: "הישיבה החילונית" תקום בקרית יובל

ראש העיר החליט לייעד שטח במגרש וורבורג בקריית יובל להקמת מבנה לישיבה החילונית ולמכינה הירושלמית הפועלות בשכונה.

ידידיה בן אור , כ"א באייר תשע"ב

קרית יובל. ירושלים.
קרית יובל. ירושלים.
פלאש 90

ראש העיר ירושלים ניר ברקת החליט לייעד חלק מתחם וורבורג בשכונת קריית יובל לטובת הקמת הישיבה החילונית והמכינה הירושלמית הפועלות בשכונה.

בעירייה מציינים  כי הישיבה החילונית והמכינה הינם שני פרויקטים אסטרטגיים בשכונת קריית יובל ובעיר ירושלים המביאים לחיזוקה של השכונה, מושכים משפחות צעירות וצעירים לקריית יובל ומחזקים את הקהילה בשכונה. תלמידי המכינה והישיבה מתנדבים בהיקף של אלפי שעות מדי שנה במסגרות חינוך בשכונה, ומקיימים פעילויות רבות בחינוך, תרבות, קהילה, וכן שותפים בפרויקטים רבים לטובת תושבי קריית יובל.

המהלך הינו פרי שיתוף פעולה  מלא עם המנהל הקהילתי והינם פועל יוצא של שיתוף הציבור וקשר של העירייה עם תושבי השכונה באופן רציף לאורך כל השנה. המנהל הקהילתי, מסגרות החינוך ותושבי השכונה משתפים פעולה עם שני הפרויקטים באופן שוטף ומוצלח.

כזכור, אחת ההחלטות הראשונות של ברקת עם כניסתו לתפקיד הייתה לבטל את הקצאת המגרשים למוסדות חינוך חרדיים בוורבורג, החלטה שהתקבלה בקדנציה הקודמת ונוגדת את מדיניות העירייה הנוכחית.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת ציין כי "אנו משקיעים מאמצים רבים לחיזוקה של קריית יובל כשכונה תוססת ואטרקטיבית למשפחות צעירות, המכינה החילונית הקדם צבאית והישיבה החילונית הן יוזמות ירושלמיות יוצאות דופן שתורמות רבות לעיר ולשכונה ואנו גאים בהן ורואים חשיבות עליונה בפיתוחן ובהרחבתן".

המכינה הקדם צבאית הירושלמית הוקמה לפני כשנתיים הוקמה בלב שכונת קריית יובל, ברחוב שהיה שייך בעבר לפרויקט שיקום שכונות. במכינה לומדים מעל לצעירים, אשר מרכז הווייתם הוא ירושלים ועיקר פעילותם היא שכונת קריית יובל. תלמידי המכינה לומדים קורסים בנושאי ירושלים, מתנדבים במשך יומיים בשבוע בשכונה במרכזי למידה, מועדוני נוער במנהל הקהילתי ועוד. המכינה הפכה תוך זמן קצר מאוד לחלק בלתי נפרד מהשכונה, מפיקה אירועים עבור תושבי השכונה ובשיתופם ומנהלת חיי חברה פעילים.

בסיום שנת המכינה, התלמידים, יוצאים לשירות צבאי משמעותי ביחידות העילית של צה"ל לתפקידים קרביים ופיקודיים. בדומה לפרויקטים דומים בארץ העירייה מעודדת את תלמידי המכינה לחזור לעיר עם סיום הפרק הצבאי בחייהם, ללמוד ולהשתקע בעיר.

הישיבה החילונית הוקמה לפני כשנה, ולומדים בה בוגרי צבא, אשר בוחרים לקחת "פסק זמן" מחייהם לטובת לימוד פילוסופי שבבסיסו ארון הספרים היהודי הפלורליסטי, וכן מעורבות חברתית בשכונה, זאת במסגרת פנימייתית וקהילתית.