האלימות בספורט: עובד הכנסת הותקף באילת

עוד אלימות בספורט: עובד כנסת הותקף ונפצע קשה בפניו באירוע ספורט קבוצות הכנסת מפסיקות לאלתר את השתתפותן במפעל "המחוזיאדה"

חזקי ברוך , כ"ד באייר תשע"ב

כנסת
כנסת
צילום: פלאש 90

מנכ"ל הכנסת דן לנדאו בהתייעצות עם יו"ר הכנסת ראובן ריבלין, הורה הערב (רביעי) לכל קבוצות הספורט של עובדי כנסת המייצגות את הכנסת באירוע ה"מחוזיאדה" באילת להפסיק מיידית את השתתפותן בתחרויות.

צעד זה בא במחאה על אירוע אלימות חמור, בו הותקף אחר הצהרים במשחק קט רגל של נבחרת הכנסת אחד השחקנים, איש משמר הכנסת.

האיש נפצע קשה בפניו מחבטת אגרוף עזה של שחקן בקבוצה היריבה. הוא פונה לטיפול רפואי בביה"ח באילת וככל הנראה אף יהיה צורך להטיסו לניתוח בבית חולים במרכז הארץ.

מייד עם היוודע דבר התקרית האלימה ולאחר התייעצות עם יושב ראש הכנסת ראובן ריבלין, הורה מנכ"ל הכנסת דן לנדאו לכל נבחרות הכנסת המשתתפות ב"מחוזיאדה" להפסיק את השתתפותן באירוע ולפרוש מיידית מהתחרויות, "מדובר באירוע אלים וקשה. כל אירוע ספורט שיש בו אלימות מסוג זה, הכנסת לא תהיה חלק ממנו" אמר לנדאו.

קצין הכנסת תנ"צ יוסף גריף ומנהלת אגף משאבי האנוש בכנסת מירה פיירשטיין יצאו הערב לאילת על מנת לכנס את עובדי הכנסת המשתתפים בתחרויות ולהודיע להם על ההחלטה לפרוש מיידית.

קצין הכנסת צפוי יגיש תלונה במשטרת אילת על תקיפת עובד הכנסת ויתחקר את פרטי האירוע. הכנסת מצפה מהגוף המארגן את התחרות לתחקר את האירוע האלים עד תומו ולהפיק לקחים.