בית כנסת ראשון ע"ש המקובל שנרצח

בהשתתפות אדמו"רים ואישי ציבור נחנך ביקנעם בית הכנסת הראשון על שם רבי אלעזר זצ"ל שנרצח באכזריות לפני כעשרה חודשים.

חיים לב , כ"ו באייר תשע"ב

הבבא אלעזר
הבבא אלעזר
צילום: בחדרי חרדים

עשרה חודשים לאחר הרצח שזעזע את העם היהודי של האדמו"ר רבי אלעזר אבוחצירא זצ"ל, נחנך ביקנעם, בית הכנסת הראשון על שמו שאף זכה לשם "אוהל אלעזר".

במשך תקופה ארוכה נבנה בית הכנסת המפואר על קרקע שהקצה מינהל מקרקעי ישראל ובמימונו של משרד הבינוי והשיכון בעלות כוללת של כ-1.8 מיליון שקל. בית הכנסת עתיד לשמש את מאות תושבי שכונת גבעת הכלניות.

במעמד נכחו האדמו"ר רבי דוד אבוחצירא שליט"א, הבאבא ברוך שליט"א, ובנו ממשיך דרכו של רבי אלעזר זצ"ל, יבלח"ט, האדמו"ר רבי פנחס אבוחצירא שליט"א. לצד בני משפחת אבוחצירא נכחו במקום גם רבני העיר, ובראשם הרה"ג מיכאל ועקנין.

בדבריהם קשרו כתרים לשר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס המשמש גם כיו"ר מועצת מקרקעי ישראל על בניית בית הכנסת המפואר. "בזמנים קשים אלה, כאשר בניית בית הכנסת היא משימה כלכלית לא פשוט, יש לנו את רבי אריאל אטיאס, שלוחו של הרב עובדיה יוסף, שהוא כתובת לכל דבר שבקדושה, להקצאת קרקעות ולבנייה של מקוואות ובתי כנסת", ציין רבי דוד אבוחצירא בדבריו.

השר אריאל אטיאס ציין בנאומו כי "משרד הבינוי והשיכון, כאחראי על בניית הערים בישראל, בונה בתי כנסת ומקוואות, מעונות, ומתנ"סים, לרווחת התושבים. בשנים האחרונות נבנו ע"י המשרד כאלף דירות חדשות בעיר יקנעם. אני שמח שנפלה בחלקי הזכות לחנוך בית כנסת בזמן שאנחנו קוראים בפרשת השבוע 'ורדפו מכם חמשה מאה, ומאה מכם רבבה ירדפו', שהמשמעות היא הכח של ציבור של יהודים בהושעת עם ישראל. אנו נמשיך כפי הנחייתו של מרן הרב עובדיה יוסף שליט"א בפיתוח מוסדות תורניים בשכונות שמשרד הבינוי והשיכון בונה".

אטיאס הוסיף עוד כי בקרוב ישווקו בשכונה סמוכה מעל 1,300 דירות חדשות, רבע מתוכן במכרזי מחיר למשתכן המוזילים את הדירות משמעותית עבור זוגות צעירים.