חוזרים וצועדים דרך שער האריות

לרגל יום ירושלים השתתפו עשרות ישראלים בצעדה לילית מיוחדת שיזם ארגון ONE JERUSALEM (ירושלים אחת) משער האריות ועד לכותל המערבי.

יוני קמפינסקי , כ"ט באייר תשע"ב

הצעדה דרך השער
הצעדה דרך השער
צילום: דני וצלר

כמאה ישראלים הגיעו בליל יום ירושלים לשער הראיות שבעיר העתיקה בירושלים לצעדה לילית בעקבות סיפורם של הצנחנים במלחמת ששת הימים ב-1967.

את הצעדה, אשר מתקיימת בפעם השנייה, יזם ארגון ONE JERUSALEM  (ירושלים אחת) לזכרו של חיים (פימה) פאליק ז"ל, אחד התומכים הדגולים של ישראל בארה"ב.

בארגון מציינים כי קיום הצעדה לפי מסלולם של הצנחנים דורש אישורים מיוחדים מהמשטרה אשר בצד חריג אישרה את קיומה: "כבר כמה שנים שלא מאפשרים קיום צעדות דרך שער האריות ביום ירושלים. לאחר בקשות חוזרות, קיבלנו אישור סופי מהמשטרה לקיים את האירוע, וניתן לראות כי ההיענות היתה גבוהה ועשרות ישראלים מכל הארץ לקחו חלק באירוע. אנו מאמינים כי מדובר בצד משמעותי אשר מדגיש את חשיבותה של ירושלים ואת החיבור של העם לבירתו ביום חגה. ניתן היה להבחין בהתרגשות של המשתתפים במהלך הצעדה הלילית, ואנו  מקווים להפוך את האירוע למסורת", אומרים מארגני הצעדה.

האירוע החל בשעה 23:00 בשער האריות, בליווי נגני תופים ושופרות אשר ריגשו את הצועדים ואת השוטרים וכוחות המשטרה אשר אבטחו את האירוע.

מתוך הצועדים ניתן היה לראות את בניו ונכדיו של חיים (פימה פאליק) ז"ל לכרו הוקדש האירוע.

פימה (חיים) פאליק ז"ל עמד מאחורי פעילותה ההתנדבותית הרחבה של משפחת פאליק ממיאמי ובעיקר של רעייתו נילי, המכהנת כיו"ר ארגון "ידידי צה"ל" בארה"ב ופנמה. אהבה מיוחדת רחש  פאליק לישראל ולחיילי צה"ל ועד היום בני משפחתו תומכים במגוון ארגונים בישראל ובחו"ל.