יוגב: תומך בבנט להנהגת "הבית היהודי"

סגן ראש מועצת בנימין, אל"מ (מיל') מוטי יוגב, המתמודד בפריימריס בבית היהודי, מודיע על תמיכתו במועמדות נפתלי בנט להנהגת המפלגה.

שלמה פיוטרקובסקי , ז' בסיון תשע"ב

מוטי יוגב
מוטי יוגב
ערוץ 7.

אחוות בוגרי מגלן? אל"מ (מיל') מוטי יוגב, אשר שימש בעברו כמפקד יחידת מגלן, מביע תמיכה במועמדותו של נפתלי בנט, מ"פ באותה יחידה, להנהגת מפלגת הבית היהודי.

יוגב, סגן ראש מועצת בנימין בהווה ומזכ"ל בני עקיבא לשעבר, אשר הודיע בשבוע שעבר כי יתמודד על מקום ברשימת הבית היהודי בבחירות הבאות, מצטרף לשורת התומכים בנפתלי בנט מקרב המתמודדים והמתפקדים בבית היהודי.

בין השאר הביעו את תמיכתם בבנט ח"כ אורי אורבך, יוני שטבון מנכ"ל רעננים לשעבר וד"ר יהודה דוד.

בהודעת וידאו מיוחדת שהוציא היום אמר יוגב: "הציונות הדתית התברכה בכל מישורי החיים. היא פועלת רבות בגרעינים התורניים בכל ערי ישראל, מהצפון עד הדרום. היא פועלת רבות בחינוך, הן בחינוך הציוני דתי והן בניסיון להאיר מהערכים שאנחנו מאמינים על כלל הציבור הישראלי. אנחנו ראשונים בהתגייסות לצה"ל ובקצונה, ראשונים במדע, ראשונים בפרס ישראל ובפרס ביטחון ישראל.רק במישור אחד נותרה הציונות הדתית משוסעת, מפולגת, וקטנה והולכת מיום ליום. במישור הפוליטי.

האישים שהם כולם טובים, אבל משום מה לא הצליחו לחיות בשלום זה עם זה, ומנהיגים שונים של המפלגה הבית היהודי והמפד"ל הישנה והחדשה גרמו לצמצום באמון הציבורי ולמציאות שבה אפילו יתכן ולא יעברו את אחוז החסימה.

לאור המציאות הזאת החלטתי עם ניסיוני בביטחון, בחינוך כמזכ"ל בנ"ע, במישור המוניציפאלי ובמישורים ארגוניים והתנדבותיים רבים, לרתום את עצמי מתוך תחושת אחריות גם במישור הפוליטי ולהתמודד בבית היהודי המפד"ל החדשה לרשימתה לכנסת ולהגביר בכך את האמון הציבורי.

מצאתי בהצטרפותו של נפתלי בנט להתמודדות הזאת בבית היהודי תרומה להתעוררותם של צעירים שאלמלא אישיותו הכריזמטית לא היו בכלל מצטרפים למציאות הפוליטית הזאת, לאנשים רבים שכבר מזמן נטשו לליכוד. הצטרפותו של נפתלי בנט והעמדתו את עצמו כמועמד ליו"ר הרשימה יצרה גלים חדשים של הצטרפות הן בגלל אישיותו, ניסיונו הביטחוני מסירותו והן הכריזמטיות וכישוריו הם כבר מאיצים גם את ההתפקדות וכתוצאה מכך ועל מנת לעשות את המפלגה הזו שחשובה כ"כ לכולנו על כל ערכיה, הציוניים דתיים כגדולה ביותר וכמשפיעה על הקואליציה ולא כלא נספרת, החלטתי חוץ מהתמודדותי גם להצטרף ולתמוך בנפתלי לראשות הרשימה.

אני מקווה שיחד נצליח להגביר את האמון הציבורי לגרום להתפקדות רחבה בכל מגוון הציונות הדתית. מאנשי תורה ועבודה עד אנשי עולם הישיבות. מאנשי ההר עד אנשי השפלה, העיירות והערים, הקיבוץ הדתי וכל מרחבי הציונות הדתית להתפקד ולבוא וליצור יחד מפלגה מאוחדת וגדולה. יחד עם אנשי האיחוד הלאומי שאכן תהיה משמעותית שתשפיעה על הקואליציה בממשלה הבאה לתפארת הציונות הדתית במדינת ישראל".